Twórcy Hogwarts Legacy w końcu ujawniają najpopularniejszy dom wsród fanów!

Twórcy Hogwarts Legacy w końcu ujawniają najpopularniejszy dom wsród fanów!
Spis treści:


Od lat trwają dyskusje nad ulubionym domem w Hogwarcie, a każdy z nich czaruje innymi wartościami i etyką. Teraz, dzięki Hogwarts Legacy, świat magii wreszcie znajdzie odpowiedź na to wiecznie nurtujące pytanie.

W początkowej fazie gry gracze są przydzieleni do jednego z czterech domów: Gryffindor, Hufflepuff, Ravenclaw lub Slytherin. Tiara Przydziału, opowiadająca o magicznych losach, zadaje kilka pytań, aby zasugerować graczowi najlepszy wybór. Jeśli jednak nie czujesz się zobowiązany do jego sugestii, możesz po prostu wybrać swój ulubiony dom.

W czarodziejskim świecie istnieje jasne wyobrażenie o tym, jacy ludzie należą do którego domu. Ci, którzy promieniują odwagą, stają się częścią Gryffindoru. U których mądrość przewyższa innych, znajdują swój dom w Ravenclawie. Najsilniejsza lojalność prowadzi do Hufflepuffu, natomiast przebiegłość i spryt prowadzą do Slytherinu.

Dzięki Hogwarts Legacy teraz wiemy, który z czterech domów cieszy się największą popularnością. Deweloperzy przeanalizowali pierwszy rok od premiery i przedstawili nam kilka ekscytujących danych. Rozkład wśród graczy przedstawiał się następująco:

  • Slytherin: 30%
  • Gryffindor: 29%
  • Hufflepuff: 24%
  • Ravenclaw: 17%

Wyraźnie wielu graczy pragnęło dać upust swojej ciemnej stronie. Slytherin nieznacznie pokonał Gryffindor w wyścigu o pierwsze miejsce. Co zaskakujące, Ravenclaw był najmniej popularnym wyborem wśród graczy.

Liczby Hogwart Legacy


Zgodnie z informacją twórców, w ciągu pierwszego roku od premiery Hogwarts Legacy, gracze spędzili łącznie 740 milionów godzin na rozgrywce. W tym czasie uwarzono 877 milionów eliksirów, zebrano 1,38 miliarda roślin, złapano 637 milionów magicznych stworzeń i wykonano 425 milionów zadań Merlina.

Pająki zdobywają dominującą pozycję na liście pokonanych przeciwników, padając około 5,3 miliarda razy. Zaraz po nich są mroczni czarodzieje, których pokonano 5,25 miliarda. Trole padły ofiarą graczy 375 milionów razy.

Hogwarts Legacy osiągnęło sprzedaż na poziomie ponad 22 milionów egzemplarzy na całym świecie, czyniąc ją jedną z najbardziej popularnych gier wideo ubiegłego roku. Mimo że od miesięcy krążą plotki o ewentualnych rozszerzeniach lub sequelu, na razie nie ma oficjalnych zapowiedzi w tej sprawie.

b47

Największa leniwa buła