Zespół developerski Wiedźmina 4 przekroczył 400 osób!

Zespół developerski Wiedźmina 4 przekroczył 400 osób!
Spis treści:

Obecnie w CD Projekt Red pracuje 627 programistów, a jak studio ujawniło podczas konferencji dotyczącej zysków za rok finansowy 2023, 403 z nich jest obecnie zaangażowanych w pracę nad Projektem Polaris, czyli Wiedźminem 4. Dla porównania, podstawowa ekipa która pracowała nad aktualizacjami Cyberpunka 2077, skurczyła się do 17 osób, a jego kontynuacja o kryptonimie Projekt Orion liczy 47 osób i prawdopodobnie jest wciąż na wczesnym etapie.

Współprezes CD Projekt Red Michał Nowakowski odpowiadając po konferencji na pytania akcjonariuszy cierpliwie wyjaśniał, że nie będzie w stanie podczas telekonferencji ujawnić daty premiery kolejnej gry o Wiedźminie. „Ujawnienie daty premiery jest w zasadzie częścią planu marketingowego i nie mamy na to ochoty” – powiedział.

Nowakowski wspomniał jednak o ryzyku jakie CD Projekt Red podejmuje wprowadzając innowacje w niektórych obszarach nadchodzącej gry. „Tworzenie nowej gry zawsze wiąże się z twórczym ryzykiem” – powiedział – „zwłaszcza, że ​​staramy się przesuwać nowe granice i odkrywać nowe pola, robić coś, czego tak naprawdę nie robiliśmy wcześniej”. Chociaż nazwał to „całkiem szerokim pociągnięciem pędzla”, próbował wyjaśnić co to oznacza. „Zasadniczo chcę powiedzieć, że nie powinniście spodziewać się po prostu Wiedźmina 3 w nowym ubraniu. To znaczy, oczywiście że opieramy się na tym co zrobiliśmy wcześniej i na wnioskach płynących z tego. Ale będziemy dodawać nowe rzeczy, elementy oraz mechanikę rozgrywki, których nie widziałeś dotychczas w naszych poprzednich grach.”

Jak możemy zauważyć, CD Project RED zapowiada wiele zmian pomiędzy znaną nam odsłoną Wiedźmin 3: Dziki Gon, a nową w trakcie produkcji. Każdy z nas najbardziej oczekuje na to w kogo będziemy mogli się wcielić jako bohater ale nie możemy zapomnieć o grafice, elementach gry, fabule i mechanice rozgrywki która w świecie naszego polskiego łowcy potworów będzie równie ważna. Pozostaje nam tylko czekać i wierzyć, że Redsi osiągną swą pracą wyniki godne oczekiwań społeczności graczy!