Steam Deck: Valve wprowadza nową wersję z ekranem OLED na rynek

Steam Deck: Valve wprowadza nową wersję z ekranem OLED na rynek
Spis treści:

Dzięki małej aktualizacji, Valve podnosi poziom Steam Decka. Wszystkie istotne informacje o zmianach w skrócie.

Nowe modele są po raz pierwszy wyposażone w panel OLED. Oferuje on nie tylko lepsze odwzorowanie kolorów i kontrastu niż dotychczasowy panel LCD, ale jest także nieco większy. Z 7 cali przechodzimy na 7,4 cala. Mimo, że rozdzielczość pozostaje taka sama (1 280 x 800 pikseli), częstotliwość odświeżania obrazu wzrasta z 60 Hz do 90 Hz. Dodatkowym elementem jest obsługa HDR przy maksymalnej jasności do 1 000 nitów.

Pod maską zaszły pewne zmiany. Chociaż moc pozostaje taka sama, Valve dąży do zmniejszenia zużycia energii układu. Warto zauważyć, że pojemność baterii wzrosła z 40 Wh na 50 Wh, co powinno skutkować znacznym wydłużeniem czasu pracy. Dodatkowo, wprowadzono funkcję szybkiego ładowania.

Zaktualizowany moduł WiFi/Bluetooth obsługuje teraz również standardy WiFi 6E oraz Bluetooth 5.3. Szybsza pamięć RAM (6.400 MT/s) przyczynia się do zmniejszenia opóźnień, a gałki analogowe otrzymują nowy materiał zapewniający lepszy chwyt. Waga przenośnej konsoli została zmniejszona o 5 procent.

Modele OLED będą dostępne od 16 listopada. Za wersję z 512 GB pamięci zapłacisz 2599 zł, wersję 1 TB jest dostępna za - 3099 zł. Przez zakończenie produkcji Modeli LCD, Valve obniża ceny Steam Deck z owym panelem, są one dostępne z dużymi rabatami. Więcej informacji znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej.

b47

Największa leniwa buła