SAPPHIRE uzupełnia serię PULSE o kartę Radeon RX Vega 56

SAPPHIRE uzupełnia serię PULSE o kartę Radeon RX Vega 56
Spis treści:

Najważniejsze cechy:

  • Fabrycznie podkręcony zegar Boost do 1512 MHz
  • Wydajny system chłodzenia oparty na dwóch wentylatorach
  • Stylowy backplate
  • Niereferencyjny projekt płytki drukowanej

 

24 stycznia 2018 r. – Firma SAPPHIRE Technology rozszerza linię kart graficznych PULSE o model PULSE Radeon RX Vega 56. Karta została zaprojektowana tak, aby zapewnić możliwie dobry stosunek ceny do wydajności.

 

Układ Vega 56 oparty na niereferencyjnym PCB

Podstawą nowej karty SAPPHIRE jest układ RX Vega 56 z 3584 procesorami strumieniowymi pracującymi z częstotliwością Boost na poziomie 1512 MHz. Uzupełnia go 8 GB pamięci HBM drugiej generacji, taktowanej zegarem 800 MHz. Komponenty karty osadzono na niereferencyjnej płytce drukowanej z 7-fazową sekcją zasilającą.

Korzystając z przełącznika typu DIP, użytkownik może wybrać pomiędzy dwiema wersjami BIOS. Pierwsza charakteryzuje się maksymalną wydajnością, a druga nieco niższymi taktowaniami układu graficznego, a co za tym idzie, mniejszym zużyciem energii elektrycznej.

 

Chłodzenie Dual-X

Niereferencyjny układ chłodzenia karty PULSE opiera się na miedzianej podstawie, czterech ciepłowodach o średnicy 8 mm, aluminiowych finach o dużej powierzchni oraz dwóch wentylatorach 92 mm opartych na podwójnym łożysku kulkowym. Ponadto sekcja zasilająca została wyposażona w dedykowany radiator z ciepłowodem o średnicy 6 mm. Wentylatory działają w trybie półpasywnym i zaczynają pracować, gdy rdzeń graficzny osiągnie 55 °C. Przy typowym użytkowaniu wentylatory nie obracają się szybciej niż 1650 razy na minutę.

Stylistyka PULSE

Karta PULSE Radeon RX Vega 56 cechuje się krótką płytką drukowaną i wystającym poza nią radiatorem. PCB jest wzmocnione aluminiowym backplate, a finy układu chłodzenia chroni ramka z charakterystycznym dla serii wzorem.

NITRO+ Radeon RX Vega 56

Firma SAPPHIRE przedstawia również kartę NITRO+ Radeon RX VEGA 56. Jest ona bardziej przystępna cenowo od wariantu Limited Edition. Charakteryzują ją:

  • taktowanie Boost na poziomie 1550 MHz,
  • podświetlenie RGB LED (backplate oraz logo na boku),
  • 12-fazowa sekcja zasilająca,
  • rozbudowany układ chłodzenia z trzema wentylatorami,
  • wspornik NITRO Gear dołączony do zestawu.

Karta w wersji NITRO+ jest już dostępna w wybranych sklepach na świecie – pojawi się także w ofercie kolejnych sprzedawców w ciągu najbliższych kilku dni.

SAPPHIRE PULSE Radeon RX Vega 56 wejdzie do sprzedaży 12 lutego br.

Produkty są objęte dwuletnią gwarancją producenta.