Eternity's End, nowy patch WoW: Shadowlands już wkrótce!

Eternity's End, nowy patch WoW: Shadowlands już wkrótce!
Spis treści:

Wczorajszego dnia Blizzard zapowiedział nowy patch 9.1.5 do WoW: Shadowlands. Film na oficjalnym kanale Youtube przedstawia nadchodzące nowości od strony developerskiej w raz interpretacją członków zespołu gry. Co pokaże się w ostatniej aktualizacji będącej zakończeniem historii najnowszego dodatku?

Zereth Mortis jest nową lokalizacją do której trafimy przez portal stworzony przez Primusa w pogoni za Jailerem, który po zdobyciu pieczęci czterech covenentów Shadowlands, zamierza zmienić zasady rzeczywistości. Na pierwszy rzut oka miejsce będzie okryte mgłą i jak Jezus będziemy chodzili po wodzie aż dotrzemy do wielkiej bramy prowadzającej w głąb terenów nieznanych żadnemu śmiertelnikowi. Zereth Mortis zostało stworzone przez The First Ones, twórców znanych nam światów Azeroth i Shadowlands jako warsztat zaświatów.

Artyści odpowiedzialni za projektowanie nowej lokalizacji połączyli wiele najdziwniejszych miejsc na ziemi z twórczością związaną z kosmitami. Połączenie gwarantuje nam wspaniałe widoki gór, kanionów, latających drzew i kamieni. Wszystko to w raz z otaczającą nas wodą po której możemy chodzić, a spoglądając przez nią zauważymy niekończące się dno które może skrywać inne światy otaczające Zereth Mortis.

Nową rasą jaką spotkamy jest Automa stworzeni przez The First Ones, a ich zadaniem jest utrzymywanie porządku oraz dopilnowywanie tworzenia zaświatów. Będziemy mogli napotkać budowniczych, strażników i czarowników tego gatunku którzy spełniają przypisaną rolę w Zereth Mortis. Język którym się porozumiewają jest jak dziwny rodzaj muzyki do, którego zespół dźwięku bardzo się przyłożył. Podczas rozmów będziemy mogli słyszeć te odgłosy, a w oknie chatu czytać co dokładnie znaczą.

Najśmieszniejszymi członkami AutomaJiro, będący trochę dziwaczni, z większą ilością osobowości i uczuciami. Z powodu ich zainteresowania w wyznaczaniu sobie przeróżnych celów będziemy mogli ich spotkać w przeróżnych miejscach Zereth Mortis.

Podczas naszego przybycia do nowego świata, drogę odnalazła również rasa Devourers. Wygłodniałe istoty które spożywają energię Zereth Mortis i mutujące przez to w potwory lub częściowo się rozpadające. Automa będą często toczyć potyczki z tymi stworzeniami.

Naszymi sojusznikami będą The Enlightened Brokers którzy widzą Zereth Mortis jako święte miejsce i wspomogą nas w walce przeciwko Jailerowi oraz jego sługom. Ich domem jest Haven, będące ruinami po tworzeniu świata przez The First Ones. Miejsce to stanie się naszą bazą działań z której poznamy prawdziwe tajemnice lokalizacji.

Zapiski ras w Zereth Mortis są w języku z którym nasi bohaterowie nigdy nie mieli kontaktu. Gdy pierwszy raz spróbujemy cokolwiek przeczytać ukażą nam się symbole nie do zrozumienia, ale z pomocą The Enlightment i Firima będziemy mogli nauczyć się jak je tłumaczyć przez Cypher of the First Ones. Dzięki temu historia lokalizacji i jej przodków stanie przed nami otworem. Działanie w tym kierunku pozwoli nam też odblokować nowe i różne formy contentu, dziennych misji, opcji u sprzedawców, miejsc do odkrycia i pobocznych questów.

Sepulcher of The First Ones jest nowym raidem w Zereth Mortis, miejsce mocy będące celem Jailera od początku jego działań w Shadowlands. To właśnie tam znajdzie on możliwość osiągnięcia swojego celu zmiany zasad rzeczywistości w czym musimy mu przeszkodzić. Wnętrze jest zaprojektowane w sposób który mieszkańcom Azeroth się nie śniło. Niesamowite niebo nad naszymi głowami i dzieła pozostawione przez The First Ones nie podlegają żadnym znanym prawom fizyki.

Porozmawiajmy o bossach z którymi przyjdzie się nam mierzyć. Podopieczni Jailera razem z kilkoma Dreadlordami staną nam na drodze, ale wisienką na torcie jest nostalgia dla graczy w postaci bossa Constellar który będzie przypominał Algalona z raidu Ulduar w dodatku Wrath of the Lich King. Tak jak Algalon został spaczony szaleństwem Yogg-sarona, tutaj Constellar magią dominacji Jailera. Przed zmierzeniem się z ostatnim przeciwnikiem dodatku, na naszej drodze stanie Anduin gdzie po jego pokonaniu będziemy mieli nadzieje zdobyć większą wiedze na temat magii dominacji, aby się jej przezwyciężać lub ją zwalczyć.

Blizzard ma dla nas następną niespodzianką w formie tier setów które będą zaprojektowane dla każdej klasy. Nikt nie zostanie ominięty otrzymując coś specjalnego czym będzie mógł się pochwalić w nowym świecie. Dostaniemy też do zdobycia nowe mounty i pety.

Pojawią się też aktualizacje do profesji, soulbinds, i conduits, a Darkmoon Faire otrzyma nową taneczną mini-gierkę.

Dla pragnących wyzwań w grupach 5-osobowych w raz z patchem 9.1.5 otrzymamy Season 3 Mythic+. Tazavesh zostanie rozdzielony na dwa dungeony także każdy znajdzie coś dla siebie do osiągnięcia lub zabawy.

Jak wam się podoba patch Eternity’s End? Czy Blizzard spełnił wasze oczekiwania? Jedno jest pewne, że po ostatnich wydarzeniach w firmie wiele się zmieniło i zespoły odpowiedzialne za tytuł ruszyły pełną parą. Pozostało czekać na oficjalne wydanie, a w tym czasie nie ma nic lepszego dla fana WoWa niż podbijanie uniwersum Warcrafta!