Xbox Game Pass może pojawić sie na PlayStation i Nintendo

Xbox Game Pass może pojawić sie na PlayStation i Nintendo
Spis treści:

Tim Stuart, dyrektor finansowy w firmie Microsoft, zasugerował, że popularny abonament na gry, który obecnie dostępny jest tylko na konsolach Xbox i PC, ma być dostępny również na innych systemach.

Xbox Game Pass cieszy się stałą popularnością. Regularnie do oferty dołączane są nie tylko małe perełki indie, ale także duże hity. Niektóre z nich pojawiają się już pierwszego dnia od premiery. Wczoraj ogłoszono nową porcję gier na grudzień, a wśród nich znajduje się Remnant 2, który ukazał się w tym roku.

Microsoft chce jednak więcej. Według Stuarta, Game Pass powinien działać na każdym możliwym ekranie. Na Wells Fargo TMT Summit powiedział:

"To jest mała zmiana strategii. Nie ogłaszamy tu nic wielkiego, ale naszym celem jest dostarczenie naszych doświadczeń z pierwszej ręki i usług abonamentowych na każdy ekran, który może obsługiwać gry. Oznacza to inteligentne telewizory, urządzenia mobilne, nawet co wcześniej uważaliśmy za konkurentów, takich jak PlayStation i Nintendo."

PlayStation 5 sprzedaje się znacznie lepiej niż konsole Xbox Series S i X. Dlatego też jest zrozumiałe, że Microsoft szuka innych dróg dystrybucji swojego Game Passa lub rozważa współpracę z nimi. Można przypuszczać, że Game Pass również mógłby dobrze funkcjonować na innych platformach.

Zbyt ambitny cel?


Jednak to czy Nintendo i Sony podzielają tę opinię, to inna sprawa. Oba przedsiębiorstwa mają własne usługi abonamentowe na swoich systemach, PlayStation Plus i Nintendo Switch Online. W związku z tym wątpliwe jest czy w najbliższej przyszłości szczególnie ze strony Sony, pojawi się zgoda na plany Microsoftu. Projekt "Game Pass wszędzie" z pewnością zajmie trochę czasu, jeśli w ogóle będzie można go zrealizować.

b47

Największa leniwa buła