Wiedźmin 3: Dziki Gon - Redkit już dostępny!

Wiedźmin 3: Dziki Gon - Redkit już dostępny!
Spis treści:

Świetne wieści dla fanów modowania gier! Do Wiedźmina 3: Dziki Gon na PC trafiło oficjalne narzędzie do tworzenia modyfikacji - Redkit. Udostępnione ono zostało zarówno na platformie Steam, jak i GOG.

Dzięki Redkit gracze zyskają możliwość edycji i tworzenia wielu aspektów gry, w tym questów, lokacji, postaci, animacji, a nawet cut-scenek. CD Projekt Red zaprezentował wachlarz opcji dostępnych dla modderów w oficjalnym trailerze premierowym narzędzia.

Redkit pozwala na daleko idącą modyfikację gry

CD Projekt Red udostępniło graczom potężne narzędzie, pozwalające im dostosować niemal każdy element uwielbianej gry RPG. Aktualizacja gry, dostępna na PC poprzez Steam i GOG, wprowadza wyczekiwany Redkit. Dzięki niemu, modyfikacje obejmą wszystko, od zadań, lokacji, postaci i animacji, aż po przerywniki filmowe.

W oficjalnym trailerze, który możesz zobaczyć powyżej, CD Projekt Red zaprezentowało niektóre z opcji dostępnych dla modderów. Można śmiało powiedzieć, że jedynym ograniczeniem będzie Twoja wyobraźnia.

Twórz miasta i przenoś lokacje w dowolne miejsce

Dzięki Redkit możesz niemal dowolnie modyfikować świat gry. Możesz budować całe miasta lub przenosić istniejące lokacje w inne miejsca. Przykładowo, jeden z modderów przeniósł siedzibę wiedźminów - Kaer Morhen - do Toussaint.

Twórcy CD Projekt Red zapewniają, że Redkit jest praktycznie identyczny z narzędziami, których używali do stworzenia Wiedźmina 3: Dziki Gon. To mówi samo za siebie o możliwościach oferowanych przez Redkit.

Nauka modowania łatwiejsza niż myślisz

Modyfikowanie gier może być nieco skomplikowane, dlatego CD Projekt Red przygotowało zestaw tutoriali i materiałów pomocniczych, które zostaną udostępnione w ciągu najbliższych dni i tygodni. Pierwszy poradnik, pokazujący sposób instalacji modów, można już znaleźć na oficjalnym kanale YouTube gry.

Redkit tchnie nowe życie w Wiedźmina 3

Wiedźmin 3: Dziki Gon jest jedną z najpopularniejszych gier modyfikowanych na platformie NexusMods. W momencie pisania tego artykułu, ponad 6000 modów do gry zostało pobranych aż 143 miliony razy.

Można śmiało powiedzieć, że wydanie Redkita tchnie nowe życie w grę, zwłaszcza jeśli modderzy zaczną tworzyć zupełnie nowe historie i lokacje do odkrycia dla graczy.