Turniej Apex Legends przerwany przez hackerów!

Turniej Apex Legends przerwany przez hackerów!
Spis treści:

Hakerzy destabilizują profesjonalną scenę Apex Legends

Regionalne finały Apex Legends Global Series (ALGS) w Ameryce Północnej zostały przełożone z powodu zakłóceń spowodowanych przez hakerów. Incydent ten podzielił społeczność Apex Legends, a wielu fanów i graczy profesjonalnych domaga się ulepszenia systemu zabezpieczeń.

Podczas pierwszej rundy turniejów w ramach ligi północnoamerykańskiej, które miały wyłonić 12 przedstawicieli regionu w fazie play-off Split 1 wydarzył się niespotykany wcześniej incydent. Uczciwość turnieju Apex Legends została zachwiana, gdy zawodnik DarkZero, Noyan "Genburten" Ozkose, odkrył na żywo podczas streamu, że haker przyznał mu w trakcie gry wallhacka. Haker pozostawił również wiadomości na ekranie gracza, co udowodniło, że proplayer nie zainstalował cheatów sam. Genburten został zastąpiony, a ALGS zresetowało czwartą grę, pomimo obaw profesjonalistów i fanów Apex Legends.

Skandal na turnieju

Aimbot dla ImperialHala

Niestety, administratorzy ALGS zatrzymali grę w połowie czwartej rozgrywki po kolejnym incydencie. Tym razem Phillip "ImperialHal" Dosen z TSM odkrył, że haker przyznał mu aimbota. Wkrótce potem, ALGS ogłosiło na Twitterze, że rogrywki zostaną przełożone do odwołania, ponieważ uczciwość rywalizacji została naruszona, a więcej informacji zostanie wkrótce udostępnionych.

Społeczność podzielona

Społeczność Apex Legends była zszokowana tym, co się wydarzyło. Niektórzy, pomimo dowodów (wiadomości od hakerów na ekranie gracza), oskarżali obu profesjonalistów o oszustwo. Społeczność podkreśla, że powinno to być dla studia Respawn sygnałem do ponownego przyjrzenia się systemowi zabezpieczeń Apex Legends, aby uniknąć podobnych incydentów w przyszłości - nie tylko na scenie profesjonalne ale także w zwykłych rozgrywkach.

Problemów ciąg dalszy

To nie pierwszy raz, gdy Respawn musi mierzyć się kłopotami w Apex Legends. Studio wielokrotnie zapewniało, że rozwiąże ten problem. Jednak fakt, że hakerzy byli w stanie tak szybko uzyskać dostęp do klientów innych graczy i uruchomić wspomagacze, jest zrozumiałym powodem do niepokoju.

Społeczność Apex Legends uważa, że hakerzy odkryli błąd RCE (Remote Code Execution), umożliwiający atak na komputer przez oprogramowanie gry lub system ochrony EA przed oszustwami. Ostrzegają przed graniem nie w tytuły EA oraz te chronione systemem Easy Anty Cheat (EAC).