Inzoi - Nowy konkurent dla The Sims zachwyca grafiką opartą na Unreal Engine 5

Inzoi - Nowy konkurent dla The Sims zachwyca grafiką opartą na Unreal Engine 5
Źródło: Krafton
Spis treści:

W trakcie koreańskich targów gier Krafton G-Star 2023 zaprezentowano zupełnie nową symulację życia, która ma zaimponować m.in. fotorealistyczną grafiką.

Krafton, dobrze znanego z przebojowego tytułu PUBG pracuje nad nowa grą, inZOI. W zasadzie mamy do czynienia z klasyczną symulacją życia, taką, jaką znamy od lat. Na początku tworzymy swoje własne postacie, a następnie kierujemy nimi w ich cyfrowym życiu. Pracujemy, bawimy się i nawiązujemy nowe znajomości. Ponadto budujemy oraz dekorujemy swoje własne cztery ściany.

Wszystko to można zobaczyć także w pierwszym zwiastunie rozgrywki z tej gry. Zacznijmy od szczegółowego edytora postaci, aż po rozbudowane narzędzie do budowy z niezliczoną ilością obiektów, które można swobodnie umieszczać w przestrzeni i dostosowywać indywidualnie.

Dwie rzeczy są szczególnie zauważalne w zwiastunie. Po pierwsze, grafika. Produkcja jest rozwijana przy użyciu Unreal Engine 5, zarówno postacie, jak i świat gry wydają się znacznie bardziej realistyczne niż u konkurencji.

Do tego dochodzi charakterystyczne koreańskie otoczenie. Wystrój domów oraz wygląd otoczenia różnią się miejscami od tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni. Możemy znaleźć między innymi małe straganiki z jedzeniem w eksplorowalnym i bardzo nowoczesnym wyglądającym mieście.

Konkretne szczegóły premiery nie są jeszcze znane. W chwili obecnej nie wiemy kiedy, ani na jakie platformy ma zostać wydana gra inZOI. O oficjalnych wymaganiach sprzętowych możemy póki co jedynie pomarzyć. Gdy tylko dowiemy się więcej, oczywiście was o tym poinformujemy.

Konkurencja dla The Sims staje się coraz większa. Początkowo planowano, że symulacja życia Life by You zostanie wydana we wrześniu 2023 roku. Jednak zespół potrzebował więcej czasu na rozwój, więc premiera została przesunięta na marzec 2024. W międzyczasie EA ogłosiło, że następca "The Sims 4" będzie dostępny za darmo.

b47

Największa leniwa buła