Zapowiedziano nową grę Pokemon Legends

Zapowiedziano nową grę Pokemon Legends
Spis treści:

Podczas wczorajszego wydarzenia Pokémon Presents ogłoszono następcę uwielbianej gry Pokémon Legends: Arceus - Pokémon Legends: Z-A. Nowa odsłona popularnej serii trafi wyłącznie na konsolę Nintendo Switch w 2025 roku.

Wydane w 2022 roku Pokémon Legends: Arceus zostało uznane przez wielu za powiew świeżości dla całej serii. Gra odchodziła od utartego schematu, wprowadzając odważne zmiany. Pokémon Legends: Arceus spotkało się z ciepłym przyjęciem graczy, dlatego fani od dawna spekulowali, czy Game Freak ponownie sięgnie po ten koncept. Plotki o nowej grze z serii Pokémon Legends pojawiały się coraz częściej w tygodniach poprzedzających ostatnie wydarzenie Pokémon Presents, a wczoraj gra została w końcu zapowiedziana na przyszły rok.

Pokémon Legends: Z-A, bo tak brzmi tytuł nowej odsłony, zabierze graczy do regionu Kalos, ostatnio widzianego w Pokémon X i Y. Trailer do gry przedstawił kilka Pokémonów, które pojawią się w nowej części, a także zasugerował, że fabuła będzie dotyczyć budowy lub odbudowy Lumiose City. Ponieważ akcja Pokémon Legends: Arceus toczyła się w przeszłości, wielu zakładało, że podobnie będzie z Pokémon Legends: Z-A. Jednak trailer zawierał również futurystyczne obrazy, które sugerują, że akcja może rozgrywać się w przyszłości.

W międzyczasie potwierdzono, że w Pokémon Legends Z-A powrócą Mega Ewolucje, o czym świadczy wykorzystanie symbolu Mega Ewolucji w trailerze. Możliwe, że w materiale ukryto więcej wskazówek.

Warto zwrócić uwagę na logo Pokémon Legends: Z-A. Zastosowanie czerni i bieli w napisie "Pokémon Legends" może mieć jakieś ukryte znaczenie. Czerń i biel kojarzą się z grami Pokémon Black i White, które rozgrywały się w regionie Unova, podczas gdy nowa gra toczy się w Kalos. Być może Unova odegra jakąś rolę w Pokémon Legends: Z-A, a może logo po prostu nawiązuje do poprzednich części, nie mając głębszego znaczenia.

Przed wydarzeniem Pokémon Presents pojawiały się liczne plotki o remakach Pokémon Black i White, jednak takie projekty nie zostały ogłoszone. Mimo to, po prezentacji fani Pokémonów mają dwa powody do świętowania: Pokémon Trading Card Game Pocket i Pokémon Legends: Z-A.