Xbox przestanie produkować konsole?

Xbox przestanie produkować konsole?
Spis treści:

Nadchodzący tydzień będzie decydujący dla przyszłości Xbox, a aktualne plotki o zrezygnowaniu z ekskluzywnych tytułów wstrząsnęły społecznością graczy. Fani zastanawiają się czy Microsoft nie rozważa zamknięcia rozdziału własnych konsol. Po ostatnich wiadomościach, Phil Spencer postanowił uspokoić pracowników działu Xbox co do przyszłości ich pracy.

Plotka, że Xbox wyda swoje ekskluzywne gry na PS5, skłoniła graczy do podejmowania przeróżnych decyzji. Fani sprzedali swoje konsole w akcie frustracji, a influencerzy i twórcy związani z marką ogłosili chęć odcięcia się od marki dopóki Xbox nie wyda oficjalnego oświadczenia.

Według dziennikarki Shannon Liao, Phil Spencer miał wysłać komunikat do pracowników, zapewniając ich, że dział związany z sprzętem nie zostanie zamknięty. Firma miała też zorganizować spotkanie, na którym Spencer wyjaśnił pracownikom, że nie ma planów na zaprzestanie produkcji konsol.

Wygląda więc na to, że więc Xbox Series X|S nie będzie ostatnią konsolą od Microsoftu. A tymczasem czekamy a oficjalne oświadczenie, które według zapowiedzi ma się pojawić w przyszłym tygodniu.