Wolfenstein: Enemy Territory powraca w trybie single player!

Wolfenstein: Enemy Territory powraca w trybie single player!

W 2001 roku odbyła się premiera Return to Castle Wolfenstein, strzelanki single player w której wcieliliśmy się w amerykańskiego żołnierza mającego zadanie pokrzyżować plany III Rzeszy. W grze mierzyliśmy się z przeróżnymi przeciwnikami, od żołnierzy, zmodyfikowanych ludzi, zombie oraz potworami które miały wesprzeć szeregi niemieckiej armii. Po 20 latach tytuł wraca do nas z przerobionej wersji multiplayer Wolfenstein: Enemy Territory z 2003 w tryb single player!

W 2003 roku sprzedaż detaliczna Wolfenstein: Enemy Territory została anulowana, a jej tryb wieloosobowy został rozdany za darmo. Jak powiedzieli wtedy id i Activision: „Pomimo dużego wysiłku utalentowanych programistów, część gry dla jednego gracza nie poszła zgodnie z oczekiwaniami”. Enemy Territory stało się formacyjną strzelanką dla wielu graczy, a jej wpływ na gatunek jest odczuwalny do dziś. Ale gracze zawsze się zastanawiali: jak wyglądałaby ta kampania dla jednego gracza?

Modder William Faure ma jedną odpowiedź, mod, który zbiera mapy Enemy Territory i łączy je ze sobą, tworząc kampanię opartą na fabule. Powyżej znajduje się zwiastun, w którym znajduje się radykalna metalowa wersja Für Elise i cała masa strzelanin z żołnierzami III Rzeszy. Kooperacyjna wersja moda pojawi się 30 listopada i jest obecnie w fazie testów.

Aby mieć okazję zagrać w nową odsłonę tytułu, musisz mieć zainstalowany Return to Castle Wolfenstein, a także jeden z jego modów remontowych (iortcw, RealRTCW, RTCW4A, RTCW-Touch, vitaRTCW lub RTCWQuest). Mod dla pojedynczego gracza Enemy Territory jest dostępny w ModDB i Warsztacie Steam.

Jak podoba się wam nowa odsłona znanego fpsa multiplayer? Czy wcielicie się w rolę głównego bohatera z RTCW i znowu spróbujecie pokrzyżować plany III Rzeszy? Pozostańcie na bieżąco z pracą William Faure i do zobaczenia na froncie!