Transfery już możliwe? Gdzie najlepiej przenieść postać wedle swoich potrzeb i czasu.

Transfery już możliwe? Gdzie najlepiej przenieść postać wedle swoich potrzeb i czasu.

20 Października w godzinach wieczornych została dodana nowa aktualizacja 1.0.3 do New World. Wprowadzająca nowe poprawki w grze oraz umożliwiająca transfer postaci między serwerami, bez względu na region. Co musimy zrobić aby opcja była dla nas dostępna?

Będąc zalogowanym w grze musimy opuścić kompanię, usunąć wszystkie oferty z faktorii i znajdować się w osadzie lub posterunku. Po wykonaniu tych czynności, w sklepie zostanie nam udostępniona opcja „Przeniesienie między światami” dzięki której pozostanie nam już tylko wybranie serwera na jaki chcemy przejść swoją postać.

Na serwer naszego wyboru przejdzie z nami cały rozwój postaci (profesje, mistrzostwa broni), ekwipunek ze złotem (magazyn też), domy z ozdobami oraz postępy w misjach. Jedyne co nie zostanie przeniesione to lista znajomych ponieważ jest ona przypisana do konkretnego świata. Amazon Games gwarantuje tylko jeden darmowy transfer, za każdy następny będziemy musieli zapłacić walutą w sklepie gry.

Pozostaje pytanie na jaki serwer się przenieść? Wielu graczy wymaga różnych oczekiwań względem gry ale nie martwcie się na zaś. Statystyki podane przez studio Amazon Games i kilka zdań z mojego doświadczenia może pomogą wam w wyborze.

Jeśli chcecie grać głównie z rodakami, najlepszą opcją będzie Karkar który już przed premierą został ogłoszony serwerem polsko-angielskim w regionie Europy. Liczba graczy wieczorem sięga prawie 2000, a kolejki w ciągu ostatnich dni nie przekraczają 50 osób nawet w godzinach szczytu. Dla osób z cierpliwością, z powodu długiego oczekiwania na zalogowanie się popołudniu i wieczorami ale za to dużej ilości graczy już od południa, zapraszam na serwer Hellheim bijący rekordy populacji. Podobnymi ale trochę mniej zaludnionymi są Hyperborea, Midgard i Asgard. Jeśli jednak interesuje was mieszana społeczność europejska bez długiego czasu oczekiwania w kolejkach, a wciąż z dużą ilością graczy do zabawy, dobrym wyborem będzie Niflheim, Amenti albo Bifrost. Poniżej zdjęcie statystyk graczy online na serwerach Europy Centralnej z dzisiaj godziny 15:00.

Mam nadzieję, że tym krótkim artykułem pomogłem komuś w dokonaniu wyboru. Do zobaczenia w Aeternum!