Scenarzysta Baldur's Gate 3 zdradza, że gra prawie powróciła do klasycznej lokacji serii

Scenarzysta Baldur's Gate 3 zdradza, że gra prawie powróciła do klasycznej lokacji serii
Spis treści:

Twórcy Baldur's Gate 3 poważnie rozważali powrót graczy do Candlekeep, znanego z pierwszej części gry. Pomysł był kuszący ze względu na nostalgię i bogatą historię lokacji. Candlekeep odgrywał ważną rolę w prologu pierwszej gry, wprowadzając graczy w świat Baldur's Gate i oferując szereg zadań pobocznych. Powrót do tej lokacji w Baldur's Gate 3 z pewnością wywołałby u fanów serii falę wspomnień.

Nostalgia kontra spójność narracji

Jednak Larian Studios musiało wziąć pod uwagę również kwestie logistyczne i fabularne. Umieszczenie Candlekeep na trasie do Baldur's Gate stwarzało problemy z płynnością narracji i sensownością odwiedzin. Gracze mogliby się zastanawiać, po co w ogóle tam trafiają, skoro i tak zmierzają do głównego celu. Zastanawiano się również nad wartością dodaną tej lokacji dla fabuły. Czy obecność Candlekeep wzbogaciłaby historię, czy też stałaby się jedynie sztucznym elementem dla fanów?

Ostatecznie Larian Studios zdecydowało się skupić na spójnej i angażującej narracji, rezygnując z nostalgii. Decyzja ta okazała się słuszna, a Baldur's Gate 3 zyskało uznanie za jedną z najlepszych historii w grach wideo 2023 roku.

Otwartość studia i dbałość o fanów

Choć powrót do Candlekeep nie nastąpił, Larian Studios nadal dba o satysfakcję fanów. Otwartość studia na temat wyciętych elementów gry i chęć angażowania społeczności w proces twórczy to tylko niektóre z przykładów. Studio regularnie organizuje transmisje na żywo, podczas których odpowiada na pytania fanów i dzieli się informacjami o postępach w pracach nad grą. Larian Studios bierze również pod uwagę sugestie graczy, co zaowocowało m.in. dodaniem niektórych pomniejszych funkcji do gry.

Można śmiało powiedzieć, że studio kontynuuje najlepsze tradycje serii Baldur's Gate, oferując graczom nie tylko wciągającą rozgrywkę, ale również bogaty świat i ciekawą fabułę. Larian Studios dba o to, aby gracze czuli się częścią społeczności i mieli wpływ na kształtowanie gry. To właśnie takie podejście buduje zaufanie i lojalność fanów, którzy z niecierpliwością wyczekują kolejnych projektów studia.