Rozdział XXII już dostępny na PTB!

Rozdział XXII już dostępny na PTB!
Spis treści:

Wczorajszego dnia Behaviour przedstawił zawartość Rozdziału XXII: Portret Mordercy. Co nowego pojawiło się w grze oraz jak wpłynie na rozgrywki o życie we Mgle w niekończących się wyzwaniach Bytu?

Carmina „Artysta” Mora to zabójca dystansowo-zwiadowczy którego umiejętnością są „Ptaki Udręki”, pozwalające ustawiać pułapki zawierające gromady wron ujawniających i atakujących ocalałych. Aktywacja zależy od wejścia w miejsce umieszczenia przez przeciwnika lub naszej manualnej interakcji. Atak odbywa się w linii prostej i może przechodzić przez obiekty takie jak ściany oraz palety.

Czas na omówienie nowych perków które na pewno będą miały wpływ na aktualną metę totemów wprowadzoną przez ostatnio dodanego ocalałego Mikaela Reid, Wiedźmę.

Ponury Uścisk Za każdym razem kiedy ocalały jest powieszony na haku po raz pierwszy, umiejętność zdobywa token. Po zdobyciu 4-ch perk aktywuję się blokując wszystkie generatory na 20/25/35 sekund i ujawniając aurę obsesji na 4 sekundy.

Hak Plagi: Rezonans Bólu – Na początku rozgrywki cztery haki zamieniają się w Haki Plagi (podświetlone na biało). Za każdym razem kiedy ocalały zostanie powieszony na Haku Plagi, najbardziej naprawiony generator wybuchnie tracąc natychmiastowo 9/12/15% postępu. Poza tym wszyscy ocaleli pracujący przy generatorze krzykną ukazując swoją lokalizację.

Totem Klątwy: Pentimento – Widzisz aurę zniszczonych totemów. Możesz przeprowadzić rytuał na jednym z nich, aby odnowić go jako Totem Odrodzenia. Im więcej Totemów Odrodzenia będziesz posiadał tym, większy efekt negatywny dla ocalałych.

  • 1 Totem: redukuje szybkość naprawy generatorów przez ocalałych o 20/25/30%.
  • 2 Totemy: redukuje szybkość leczenia się ocalałych o 20/25/30%.
  • 3 Totemy: redukuje szybkość powrotu do zdrowia leżących na ziemi ocalałych o 20/25/30%.
  • 4 Totemy: redukuje szybkość otwierania bram przez ocalałych o 20/25/30%.
  • 5 Totemy: wszystkie totemy zostają zablokowane przez Byt.

Kiedy Totem Odrodzenia zostanie zniszczony przez ocalałego, jego pozostałości pochłania Byt odbierając możliwość ponownego wykorzystania przez zabójcę.

Nie będziemy już mogli bez zastanowienia niszczyć totemów aby zdobywać bonusy do leczenia, ukrywania się i aktywację perków. Pierwszy raz otrzymaliśmy perk który może kontrować zniszczenie Totemu Klątwy: Nikt nie ucieknie śmierci, ukrywającego się do końca gry pod jednym z normalnych totemów. Ocalali dwa razy zastanowią się przed zniszczeniem któregokolwiek z nich mierząc się z nowym zabójcą.

Jonah Vasquez, geniusz matematyki używający logiki aby pomóc swojej drużynie wkracza do Mgły w Rozdziale XXII. Jakie perki posiada nowy ocalały?

Przezwyciężyć – Kiedy zostaniesz zraniony przyśpieszenie od uderzenia zabójcy utrzymuje się przez dodatkowe 2 sekundy. Przezwyciężyć powoduje stan Wyczerpanie na 60/50/40 sekund.

Działania naprawcze – Zaczynasz rozgrywkę z 1/2/3 tokenami i zdobywasz każdy następny za wykonanie Świetny Test Umiejętności, do maksymalnej ilości 5 tokenów. Jeśli ocalałemu naprawiającemu razem z tobą generator nie uda się wykonać Testu Umiejętności, Działania naprawcze konsumują 1 token i przemieniają nieudany Test Umiejętności w Dobry Test Umiejętności.

Totem Daru: Wykładowca – Możesz pobłogosławić totem normalny lub klątwy w Totem Daru. Ocalali znajdujący się w zasięgu 24m od totemu otrzymują 90/95/100% bonusu powrotu do zdrowia i odblokowują umiejętność pełnego powrotu do zdrowia ze stanu umierania. Możesz pobłogosławić tylko jeden totem w tym samym czasie.

Jak w sytuacji zabójcy, otrzymujemy nową mechanikę która wprowadza możliwość wzięcia na siebie błędu gracza z drużyny. Naprawa generatora na pewno będzie łatwiejsza dzięki Działaniom Naprawczym. Totem Daru pomoże nam najbardziej w ostatnim etapie gry kiedy to zabójca może posiadać umiejętności powalające ocalałych na ziemie za pomocą jednego uderzenia.

Ostatnią nowością w Rozdziale XXII jest nowa mapa Opuszczony Cmentarz. Klimat mroku oraz strachu opatula całą przestrzeń w której na pewno łatwo nie będzie nam się odnaleźć bez większej praktyki. Duża ilość obiektów oraz nawet piętrowe pomieszczenie pozwoli nam na unikania zabójcy ale nauka będzie wymagać sporo czasu.

Jak wam się podobają nowości zawarte w Rozdziale XXII: Portret Mordercy? Spróbujecie swoich sił zabójcą i ocalałym? Przez następne tygodnie wszystko będzie dostępne za darmo na serwerach PTB dla osób posiadających oryginalną wersję gry. Jedyne co musimy zrobić aby dołączyć do testów to wejść we Właściwości gry na Steam, wybrać opcję BETA i zmienić z wyboru „Brak” na „public-test External Branch for Public Tests”, po ściągnięciu aktualizacji będziemy gotowi do beta testów. Spotkajmy się we Mgle!