Poznaj szczegóły testów alpha nadchodzącego dodatku - The War Within!

Poznaj szczegóły testów alpha nadchodzącego dodatku - The War Within!
Spis treści:

Praca nad nowym dodatkiem World of Warcraft: The War Within wchodzi w fazę alpha. Jakie nowości kryje za sobą nowa ekspansja Wszechojca MMORPG i czy Blizzard podoła oczekiwaniom graczy?

Dołącz do Game Director Iona Hazzikostasa i Associate Art Director Tiny Wang, którzy spotykają się z Community Manager, gospodarzem Bethany Stout aby zabrać cię do dyskusji odnośnie dodatku The War Within.

Broń Azeroth przed Pustką

Podróżuj przez nigdy wcześniej nie widziane podziemne światy pełne cudów i czających się niebezpieczeństw, aż do ciemnych głębin nerubiańskiego imperium. Odnajdź okrutnego Zwiastuna Pustki, Xal'atath gromadzącego siły pajęczaków aby rzucić Azeroth na kolana.

Uwolniona dawno temu od czarnego ostrza, które kiedyś ją krępowało, jest teraz zwiastunem nowej ery mrocznych machinacji Pustki. Jej przesłanie jest jasne. The Black Empire upadło. The Old Gods nie żyją, a ich starożytna krew płynie głęboko w szczelinach świata. My, bohaterowie Azeroth, zniszczyliśmy ich, a Zwiastun Pustki czuwał przez cały czas. Choć The Black Empire poniosło porażkę, Xal’atath stara się zapoczątkować powstanie nowego, mrocznego dziedzictwa – takiego, które zna nasze mocne strony i będzie próbowało je przetestować przeciwko straszliwej potędze, nerubian z Azj-Kahet.

Xal’atath powołała do armii nerubiańską królową, Ansurek i zaoferowała jej ludowi nową przyszłość, w której powstaną z izolacji i ponownie staną się potężnym królestwem. Nie znajdziemy tu pajęczych żołnierzy Króla Lisza ale potężną twierdzę nerubianów takimi, jakimi byli kiedyś – zabójczymi ocalałymi z mitycznych wojen, które toczyły się wielokrotnie przez tysiące lat.

W zamian za ich lojalność, Xal'atath zapewniła nerubianom środki mrocznej ewolucji, która zmieni ich w nowy rodzaj okrutnych i przerażających żołnierzy.

Bohaterowie Azeroth

Kilku największych bohaterów Azeroth stanie na wysokości zadania Radiant Song, a wielu z nich po drodze zmierzy się z własnymi, wyjątkowymi wyzwaniami.

Anduin Wrynn: Udręczony doświadczeniami z Dominacją, mierzy się z kryzysem wiary. Czy Światłość nadal go prowadzi?
Thrall: Poszukując sensu wizji dręczących Azeroth, odkrywa nową rolę w Hordzie. Dokąd go to zaprowadzi?
Magni Bronzebeard: Mówca Azeroth, dźwiga na swych barkach ciężar odpowiedzialności. Czy uda mu się sprostać wyzwaniom?
Alleria Windrunner: Jej podróż będzie centralnym punktem wydarzeń i tematów The War Within. Jako łowczyni Pustki, musi wykorzystać wszystkie swoje możliwości, aby upolować Xal'atath będąc rozdarta pomiędzy własną naturą a szalonym zewem Pustki, do której jest dostrojona. Podczas tej przygody będzie miała okazję stoczyć wyjątkową rywalizację z Xal’atath, którego zwroty akcji określą naturę nowego konfliktu.

Khaz Algar – Wyznaczony sektor AR-934

Jakie nowe obszary będzie skrywał przed nami, Khaz Algar? Rozległy świat, znajdujący się pod powierzchnią Azeroth pełen niebezpieczeństw i czekający na odkrycie.

Wyrusz na Isle of Dorn, idylliczną krainę Khaz Algar położoną u zachodnich wybrzeży Pandarii. To tutaj narodzili się Earthen, rasa wykuta przez Tytanów. Ich stolica, Dornogal, stanie się nowym miejscem spotkań Hordy i Przymierza.

Wkrocz do Ringing Deeps - gigantycznej jaskini, gdzie rezydują Machine Speakers, frakcja Earthen odpowiedzialna za opiekę nad potężnymi, starożytnymi maszynami Tytanów.

Zanurz się w Hallowfall - podziemnym królestwie oświetlonym gigantycznym kryształem. To tutaj toczy się zaciekła walka między dzielnymi Arathi, a hordami nerubian.

W głębi Khaz Algar, pod ruinami Hallowfall, czai się Azj-Kahet - oaza zła i kolebka potęgi. To tutaj Xal’atath, Zwiastun Pustki, tka swoją mroczną sieć, mutując i kontrolując nerubiańskie stwory, by stworzyć armię nie do pokonania.

Dla graczy, którzy boją się wejść do przestrzeni wypełnionej pająkami, dostępny będzie filtr arachnofobii, który można włączyć i zamieni on pająki w kraby.

Poznaj The Earthen

W odległych zakamarkach Khaz Algar odkryto odizolowaną społeczność The Earthen, rasy wykutej przez Tytanów. Choć spotykaliśmy ich wcześniej w Ulduarze i innych miejscach, ta grupa przez długi czas żyła w ukryciu, rozwijając własne unikalne zwyczaje i maniery. Wizualnie różnią się od swoich pobratymców - są nieco więksi, a ich ciała zdobią klejnoty.

Teraz bohaterowie Azeroth stają przed wyzwaniem: pomóc The Earthen odnaleźć drogę powrotną do pozostałej części ich rasy i ponownie zjednoczyć ten starożytny lud. To zadanie będzie wymagało odwagi, sprytu i współpracy, ale nagroda będzie warta trudu - odkrycie sekretów zapomnianej cywilizacji i przywrócenie równowagi do świata.

The Earthen jako nowa sprzymierzona rasa

Tajemnicza rasa The Earthen, wychodzi z ukrycia i daje graczom możliwość wcielenia się w jej przedstawicieli! Od teraz możesz zdecydować się na grę jako Earthen, dołączając do szeregów Horde lub Alliance. To Ty wybierzesz swoją ścieżkę i przyczynisz się do odbudowy populacji tego starożytnego ludu.

Czeka Cię bogata personalizacja postaci! Wybierz spośród różnych zdobień z klejnotów, zdecyduj się na zarost niezależnie od płci i typu budowy ciała . Dodatkowo do Twojej dyspozycji będzie wachlarz kolorów skóry i wiele innych opcji, by stworzyć unikatowego bohatera.

Nowe dungeony

Podobnie jak w przypadku poprzednich rozszerzeń, w każdej z czterech nowych stref dostępne będą 4 level-up dungeony i 4 na maksymalny poziom.

Level-up Dungeons

 • The Rookery
 • The Stonevault
 • Priory of the Sacred Flame
 • City of Threads

Max Level Dungeons

 • Cinderbrew Meadery
 • Darkflame Cleft
 • The Dawnbreaker
 • Old City

Jeśli nie chcesz używać Dungeon Findera do brania w nich udziału z innymi graczami, możesz kontynuować historię kampanii w Follower Dungeons, w jakie będzie można grać we wszystkich level-up lochach.

Nerub’ar Palace Raid Dungeon

Dungeon rajdowy Pałacu Nerub’ar oferują osiem potyczek z bossami. Zlokalizowany w Azj-Kahet, będzie kulminacją historii obejmującej machinacje imperium nerubiańskiego i współpracę królowej Ansurek z Xal’atath.

Gracze mogą również spodziewać się nowych nagród za swoje waleczne wysiłki.

Nowe funkcje

Delves: Głęboko pod powierzchnią znajdują się skarbce czekające na odkrycie. Eksploruj te instancje światowe w pojedynkę lub z maksymalnie czterema przyjaciółmi i towarzyszem NPC, pokonaj bossów i zdobądź epickie łupy.

Delves New Mechanical Mount Reward

Mieszaj i dopasowuj modyfikacje, aby spersonalizować swojego nowego wierzchowca.

 • Warbands: Rozwiń swoje alternatywne postacie dzięki nowym funkcjom obejmującym całe konto! Postępy w Warbands obejmują cały Battle.net, pozwalając Ci dzielić się dostępem do banku Warbands, reputacji The War Within, osiągnięć, kolekcji i nie tylko.
 • Hero Talents: Osiągnij wyżyny mocy dzięki nowym drzewom talentów bohaterów. Każda specjalizacja klasy ma dostęp do dwóch niezależnych drzew talentów inspirowanych archetypami kultowego uniwersum Warcraft.
 • New Battleground: Deephaul Ravine
 • Professions: Odkryj nowe receptury i enchanty, a także ulepszone zlecenia na prace od NPC.
 • UI Updates: Ulepszone ikony zadań ułatwią identyfikację typów zadań.

Los Azeroth spoczywa na twoich barkach. Czy podejmiesz wyzwanie i staniesz się latarnią nadziei w obliczu wszechogarniającej ciemności, czy też ulegniesz podstępnym szeptom Pustki? Wybór nalezy do ciebie.