Platformy streamingowe Twitch i Kick zbanowane w Turcji

Platformy streamingowe Twitch i Kick zbanowane w Turcji
Spis treści:

Zarówno Twitch , jak i jego konkurent, Kick, w przeszłości kilkakrotnie znajdowały się pod ostrzałem w związku z obawami związanymi z transmisją gier hazardowych na swoich platformach.

W 2022 roku Twitch zaostrzył swoją politykę hazardową po krytyce ze strony streamerów i widzów. Twórca Sliker, przyznał się do oszukania swoich fanów i innych streamerów na setki tysięcy dolarów w związku ze swoim uzależnieniem od hazardu.

W przeciwieństwie, Kick jest oficjalnie wspierany przez współzałożycieli wiodącej platformy hazardowej online. Streamerzy mogą transmitować onlinowe kasyna bez ograniczeń.

21 lutego rozeszła się wiadomość, że Turcja zablokowała dostęp do Kick. Jak donosi dziennikarz Ibrahim Haskoloğlu, tureccy urzędnicy „stwierdzili, że pojawienie się Kicka w Turcji miało przyciągnąć turecką młodzież do ruletki”.

Dwa dni później Turcja zrobiła to samo z Twitchem, a Haskoloğlu stwierdził, że strona została „zablokowana decyzją Dyrekcji Generalnej Krajowej Administracji Loterii”. Dziennikarz oświadczył również, że dostęp do strony zostanie odcięty w ciągu „24 godzin”.

Zbanowanie Twitcha i Kicka w Turcji jest niewątpliwie problematyczne dla tureckich twórców oraz ich widzów.