Konsola Xbox nowej generacji oficjalnie w przygotowaniu: będzie największym skokiem technologicznym w historii - twierdzi Microsoft

Konsola Xbox nowej generacji oficjalnie w przygotowaniu: będzie największym skokiem technologicznym w historii - twierdzi Microsoft
Spis treści:

Microsoft Gaming ogłosił wczoraj, że pracuje nad zupełnie nową konsolę Xbox, która będzie największym skokiem technologicznym jaki kiedykolwiek widziano w historii.

Po wielu tygodniach plotek i spekulacji Microsoft udostępnił mnóstwo nowych szczegółów na temat swojej strategii Xbox. Dyrektorzy Xbox - Phil Spencer, Sarah Bond i Matt Booty, ogłosili, że na PlayStation 5 i Nintendo Switch pojawią się cztery ekskluzywne gry Xbox: Pentiment, Hi-Fi Rush, Grounded oraz Sea of Thieves.

Największą wiadomością z Business Update jest potwierdzenie, że trwają prace nad konsolą Xbox nowej generacji. Oprócz nowego sprzętu, w tym nowego kontrolera i opcji konsoli, które pojawią się w te wakacje, Xbox oświadczył również, że prace nad konsolą Xbox nowej generacji są już zaawansowane i będą  największym skokiem technologicznym w historii generacji sprzętu

Nowe opcje konsoli i kontrolera, o których wspomniał Xbox, to prawdopodobnie cyfrowa konsola i zupełnie nowy kontroler Xbox z elementami dotykowymi i innymi ulepszeniami. Według plików które wyciekły, Microsoft planował rozpocząć prezentację tego sprzętu w maju 2024 r., ale wygląda na to, że zmienił plany i oba urządzenia zostaną wprowadzone na rynek pod koniec roku. 

Prawdopodobnie konsola Xbox nowej generacji będzie miała dwie jednostki a jedna z nich to przenośna konsola, na której można natywnie uruchamiać gry. Firma Microsoft oświadczyła w poście na blogu, że „widzi wiele możliwości w różnych typach urządzeń i podzieli się szczegółami dotyczącymi przyszłych planów sprzętowych, gdy tylko będziemy gotowi”.

Sugeruje to, że Microsoft pracuje nad urządzeniem przenośnym. Szef Microsoft Gaming, Phil Spencer, polubił też niedawno kilka tweetów łączących Microsoft z przenośnym urządzeniem Xbox.