Ghost of Tsushima: Sony blokuje możliwość zakupu w ponad 170 krajach

Ghost of Tsushima: Sony blokuje możliwość zakupu w ponad 170 krajach
Spis treści:

Po ostatnich wiadomościach o przymusie połączenia konta PSN w Helldivers 2, co wywołało niemałe zamieszanie pośród graczy, Sony kontynuuje swoje plany, które nie spodobają się społeczności.

Krótko po tym, jak Sony ugięło się pod naciskiem społecznoścni - planowane zmiany w Helldivers 2 zostały cofnięte, ujawniono plany na grę Ghost of Tsushima. Po czterech latach oczekiwania na premierę PC. Aby zagrać w tryb Muliplayer będzie trzeba połączyć grę z kontem PSN.

Ponieważ bez konta PSN nie będzie możliwe pełne korzystanie z Ghost of Tsushima, tytuł został usunięty ze sklepów w ponad 170 krajach. Są to państwa, w których PSN nie jest oficjalnie dostępny.

Osoby dotknięte tą decyzją, które już zamówiły Ghost of Tsushima, automatycznie otrzymają zwrot pieniędzy. Sytuacja jest szczególnie irytująca, ponieważ Ghost of Tsushima jest przede wszystkim przygodą dla pojedynczego gracza, a większość osób prawdopodobnie i tak nigdy nie skorzystałaby z trybu wieloosobowego.

Image
Źródło: https://twitter.com/SteamDB/status/1789070453962588600

Czy Sony ponownie się zdecyduje na zdjęcie wymogu konta PSN? Na obecnym etapie japoński wydawca nie wydał jeszcze oficjalnego oświadczenia w tej sprawie. PC-owa wersja Ghost of Tsushima zostanie wydana 16 maja i będzie kosztować 59,99€ (259PLN).

Warto dodać, że obecnie Helldivers 2 również jest niemożliwy do kupienia w około 180 krajach, pomimo że wymóg PSN został tymczasowo cofnięty. Deweloperzy są w kontakcie z Sony i szukają rozwiązania.

b47

Największa leniwa buła