Call of Duty: Black Ops 6 również na PlayStation 4 i Xbox One

Call of Duty: Black Ops 6 również na PlayStation 4 i Xbox One
Spis treści:

Call of Duty: Black Ops 6 to najnowszy tytuł w popularnej serii strzelanek pierwszoosobowych, rozwijanej przez studio Treyarch i wydawanej przez Activision. Gra ma zaoferować różnorodne tryby rozgrywki, takie jak tryb Zombie, tryb wieloosobowy oraz kampanię fabularną.

Wsparcie dla starszych generacji

Według nieoficjalnych informacji, Call of Duty: Black Ops 6 ma również pojawić się na poprzedniej generacji konsol: PlayStation 4 oraz Xbox One. Wygląda na to, że seria Call of Duty nie jest jeszcze gotowa porzucić starszego sprzętu i w pełni poświęcić się nowym konsolom, obok standardowej edycji na PC. Zauważono, że sieć sklepów GameStop wewnętrznie przygotowuje zamówienia na wersje gry dla PlayStation 4 i Xbox One.

Dlaczego wsparcie dla PS4 i Xbox One?

Nie powinno to być zbyt dużym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że niedawno dowiedzieliśmy się, iż starsze PlayStation 4 nadal ma około 59 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie. Jest to liczba, której seria Call of Duty nie może po prostu zignorować. Poprzednie przejścia serii Call of Duty na nowszy sprzęt nie były również szybkie. PlayStation 3 i Xbox 360 otrzymywały nowe gry CoD jeszcze trzy lata po premierze konsol PlayStation 4 i Xbox One. Jeśli Black Ops 6 rzeczywiście zostanie wydane na PS4 i Xbox One, będzie to piąta gra CoD na starych konsolach po premierze nowszego sprzętu.

Sukces poprzednich części

Poprzednie odsłony serii Black Ops odniosły duże sukcesy, zarówno pod względem liczby graczy, jak i sprzedaży. Dlatego można oczekiwać, że Call of Duty: Black Ops 6 również przyciągnie wielu fanów, zwłaszcza jeśli pojawi się na starszych konsolach. Konkretny termin premiery gry nie został jeszcze ogłoszony, ale przewiduje się, że Black Ops 6 pojawi się jesienią.