AGON: seria monitorów gamingowych od AOC

AGON: seria monitorów gamingowych od AOC
Spis treści:

Seria monitorów AOC AGON jest obecna na rynku ponad 1,5 roku i w jej skład wchodzi obecnie 11 modeli monitorów o przekątnych wynoszących od 24 do 35 cali.

Jej pierwszym przedstawicielem był AG271QX – monitor o przekątnej 27 cali, rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, odświeżaniu 144 Hz, matrycy o czasie reakcji 1 ms i wsparciu dla AMD FreeSync.

Wraz z upływem czasu prezentowano kolejne, bardziej zaawansowane modele. Obecnie pięć monitorów AGON cechuje się obsługą NVIDIA G-SYNC, sześć wsparciem dla technologii AMD FreeSync, a w czterech z nich matryca jest zakrzywiona. Jeden z ciekawszych modeli to wprowadzony do sprzedaży w styczniu 2017 r. AG251FZ. Charakteryzuje go odświeżanie na poziomie 240 Hz i jest on skierowany do fanów najbardziej dynamicznych gier.

Trzecia cyfra w nazwie modelu wskazuje na generację serii. Tak więc AG271UG to monitor pierwszej generacji, a AG322QCX jest monitorem drugiej generacji.

Wszystkie modele AGON są wyposażone w:

  • rozkładany wieszak do powieszenia zestawu słuchawkowego
  • hub USB 3.0
  • zgodność z montażem VESA
  • technologie FlickerFree i Low Blue Light
  • wsparcie dla AMD FreeSync bądź NVIDIA G-SYNC
  • solidną metalową stopę ErgoBase o szerokiej możliwości regulacji w każdej płaszczyźnie.

Ponadto modele drugiej generacji wyposażono w diody podświetlające obudowę monitora u dołu i z tyłu. Użytkownik może wybrać pomiędzy trzema kolorami iluminacji oraz jej intensywnością, jak też ją całkowicie wyłączyć.

Monitory AGON były obecne na ponad 80 istotnych wydarzeniach e-sportowych, takich jak Intel Extreme Masters, DreamHack, DotaPit czy Insomnia.

Nadchodzące modele AGON

Podczas targów gamescom zostały zapowiedziane modele AG273QCX oraz AG273QCG – a więc 3 generacja AGONów. Pierwszy z nich charakteryzuje się czasem reakcji na poziomie 0,5 ms, rozdzielczością 2560 x 1440 px przy odświeżaniu 144 Hz, zakrzywionym ekranem oraz wsparciem dla AMD FreesSync2 z HDR. Drugi ma takie same parametry, jednak zamiast wsparcia HDR i FreeSync2 oferuje wyższą wartość odświeżania ekranu (165 Hz) oraz obsługę technologii NVIDIA G-SYNC.