SAPPHIRE prezentuje nowe wersje karty NITRO+ Radeon RX

SAPPHIRE prezentuje nowe wersje karty NITRO+ Radeon RX
Spis treści:

SAPPHIRE prezentuje karty NITRO+ Radeon RX Vega 64 oraz Vega 56 w wersji Limited Edition.

Najważniejsze cechy:

  • Fabryczne przetaktowanie – do 7% lepsze osiągi od modeli referencyjnych
  • Wydajny system chłodzenia z komorą parową (Vapor chamber)
  • Sterowanie dodatkowymi wentylatorami PWM za pomocą System Fan Control
  • Podświetlenie RGB LED
  • Podpórka karty NITRO Gear w zestawie

15 grudnia 2017 r. – firma SAPPHIRE Technology rozszerza ofertę kart graficznych NITRO+ o oczekiwane modele NITRO+ Radeon RX Vega 64 Limited Edition oraz Vega 56 Limited Edition. Są one fabrycznie podkręcone względem wersji referencyjnych. Obie karty zostały oparte na niereferencyjnym projekcie laminatu i wyposażono je w zaawansowany system chłodzenia z podświetleniem RGB LED.

Wydajność dla entuzjastów

Karty SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX Vega są fabrycznie przetaktowane. Model NITRO+ RX Vega 64 bazuje na procesorze graficznym o 4096 procesorach strumieniowych oraz pracuje z taktowaniem zegara
1611 MHz
w trybie Boost. W przypadku modelu NITRO+ RX Vega 56 układ dysponuje 3584 procesorami strumieniowymi taktowanymi w trybie Boost z częstotliwością 1572 MHz. Oba modele wyposażono w dwa stosy pamięci HBM2 o wysokiej przepustowości i łącznej pojemności 8 GB. Pamięć w modelu Vega 64 jest taktowana z częstotliwością 945 MHz, a w modelu Vega 56 z zegarem 800 MHz.

Dzięki takim parametrom modele SAPPHIRE NITRO+ RX Vega osiągają nawet o 7% wyższą liczbę klatek na sekundę w porównaniu do kart referencyjnych. Jeśli to konieczne, oba modele można z łatwością przełączyć na drugą kość BIOS w celu oszczędzania energii, dzięki sprzętowemu przełącznikowi umieszczonemu przy śledziu karty.

Chłodzenie oparte na komorze parowej

Niereferencyjny system chłodzenia zastosowany w obu nowych kartach NITRO+ RX Vega jest najskuteczniejszym z dostępnych dotychczas rozwiązań firmy SAPPHIRE. Aby obniżyć temperaturę roboczą procesora graficznego do wartości docelowej 70°C, zastosowano technologię komory parowej, która zyskała sławę dzięki kartom graficznym SAPPHIRE serii Vapor-X. Używając tego rozwiązania zamiast standardowej miedzianej podstawy, temperatura rdzenia graficznego i pamięci HBM2 może być niższa nawet o 5°C.

Komora parowa jest połączona z sześcioma niklowanymi ciepłowodami (trzy o średnicy 8 mm i trzy o średnicy 6 mm), które rozprowadzają ciepło po dużym, gęsto użebrowanym radiatorze. Utrzymanie optymalnej temperatury sekcji zasilającej jest realizowane dzięki osobnemu modułowi chłodzenia z dedykowanym zestawem dwóch ciepłowodów o średnicy 6 mm.

Za rozpraszanie generowanego ciepła odpowiadają trzy wydajne wentylatory — dwa, nieznacznie większe, po bokach, kręcące się w lewo i mniejszy środkowy, kręcący

się w prawo. Wentylatory posiadają podwójne łożyska kulowe, zapewniające długą, bezawaryjną pracę. Technologia SAPPHIRE Quick Connect 2 pozwala na wygodny demontaż wentylatora w celu jego wymiany, bądź czyszczenia radiatora. Układ chłodzenia jest półpasywny – wentylatory są domyślnie uruchamiane, gdy temperatura rdzenia graficznego przekroczy 56°C.

 

Sterowanie dodatkowymi wentylatorami

Niereferencyjna płytka drukowana została wyposażona w nowy system Turbine-X, który może kontrolować do dwóch zewnętrznych wentylatorów PWM zamontowanych np. w obudowie komputera. Na podstawie odczytów z pięciu czujników temperatury zamontowanych na płytce drukowanej, dedykowany kontroler sprzętowy płynnie reguluje obroty dodatkowych wentylatorów.

 

Podświetlenie RGB LED

W modelach SAPPHIRE NITRO+ RX Vega 64 i 56 Limited Edition rozszerzono i usprawniono system NITRO Glow. Podświetlone przy pomocy diod RGB LED są:

 

  • dwie akrylowe wstawki wokół lewego i prawego wentylatora,
  • logo SAPPHIRE na szczycie systemu chłodzenia (boku karty),
  • logo NITRO na backplate karty.

Oświetlenie wymienionych elementów można dostosować (w tym wyłączyć) za pomocą oprogramowania SAPPHIRE TriXX NITRO Glow, dostępnego do pobrania na stronie producenta.

Wspornik karty w zestawie

 

W zestawie z kartami SAPPHIRE NITRO+ RX Vega Limited Edition dostarczane jest przydatne akcesorium: podpórka karty SAPPHIRE NITRO Gear. Ten niklowany element pomaga stabilizować i utrzymywać prawidłową pozycję dłuższych kart graficznych, zapobiegając uszkodzeniom gniazda PCI-Express i wyginaniu płytki drukowanej. Wspornik nie wymaga dodatkowej przestrzeni i dotyka karty jedynie regulowaną wypustką o miękkiej, gumowej końcówce.

 

Wspornik karty SAPPHIRE NITRO Gear będzie również dostępny do kupienia oddzielnie. Jest on kompatybilny z większością kart graficznych dostępnych na rynku.