AOC AG352QCX - Biurkowa bestia!

AOC AG352QCX - Biurkowa bestia!
Spis treści:

Czy od zawsze uważaliście, że w grach coś wam umyka? Czujecie, że nie dostrzegacie tyle ile powinniście? W takim razie poniższa recenzja może was zainteresować, gdyż z 32-calowym monitorem AOC AG352QCX pozbędziecie się tego uczucia raz na zawsze!

Na ten sprzęt od firmy AOC musicie przyszykować naprawdę dużo miejsca na swoim biurku. Monitor cechuje się niewiarygodnie ogromną przekątną o wielkości 35 cali! Jest to zarówno jego największa zaleta jak i wada. Zapewne nie każdy może pozwolić sobie na zagospodarowanie takiej ilości miejsca na ekran. Jednakże jeśli macie na to możliwości to na pewno nie będziecie mieli czego żałować. Sprzęt sprawdza się świetnie przy wymagających graficznie grach. Obraz nie rozmywa się, jest bardzo ostry oraz szczegółowy. Kolejną zaletą jest także częstotliwość odświeżania owego monitora. Wynosi ona aż 200Hz, co przy monitorach tej wielkości jest dość rzadko spotykane! Ekran o propocji 21:9 oraz rozdzielczości 2560 x 1080 sprawdza się świetnie zarówno przy oglądaniu filmów jak i przy grach. Jedynym mankamentem jest fakt, iż na pewno nie jest to monitor dla grających „competitive” w gry FPS oraz MOBA. Rozdzielczość ekranu jest na tyle niestandardowa, iż pamięć mięśniowa wyrobiona przez wiele lat na monitorach 4:3 lub 16:9 zwyczajnie na takowy ekran się nie przeniesie. Tutaj akurat mogę to powiedzieć z doświadczenia. „Wyczucie” kursora oraz jego ruchy dają całkowicie odmienne wrażenie niż w czasie gry na monitorach ze standardowymi proporcjami ekranu.

Design monitora jest bardzo prosty i schludny. Można powiedzieć, iż owa prostota to znak rozpoznawczy firmy AOC. Miałem okazję testować kilka monitorów od tej firmy i nigdy nie miałem poczucia, iż ich wygląd jest w jakiś sposób przekombinowany. Wystarczy sam fakt, iż przykuwa on wzrok swoimi gabarytami oraz rozmiarem ekranu. Nie potrzebuje on żadnych dodatkowych ozdób. Jedyną niestandardową rzeczą jaką posiada jest małe „uszko” z tyłu monitora, które służy zapewne do powieszenia na nim zestawu słuchawkowego.

Podsumowując, monitor AOC AG352QCX przeznaczony jest dla bardzo wymagających oraz posiadających wiele zbędnego miejsca użytkowników. Jeśli pragniecie dobrego monitora zarówno do grania jak i oglądania filmów – z czystym sumieniem mogę go wam polecić!