One Piece Card Game: Legenda Polskiej komentatorki LoLa, dominuje turniej w Liverpoolu

One Piece Card Game: Legenda Polskiej komentatorki LoLa, dominuje turniej w Liverpoolu
Spis treści:

Rebecca podbija Liverpool!

Kiedy tydzień temu informowaliśmy was o zbliżającym się turnieju w Liverpoolu, nie sądziliśmy, że stanie się on jednym z najważniejszych dla polskiej sceny One Piece Card Game. Nie był to zwykły turniej regionalny; zgromadził on niemal 700 uczestników. Łukasz „leofromkorea” Mirek, pierwszego dnia zdominował wszystkich przeciwników, kończąc rozgrywkę z imponującym bilansem 10:0. Co dla wielu jest zaskakujące, osiągnął to przy użyciu decku opartego na liderze, którego wielu uznawało za nie grywalnego w obecnej „mecie” - Rebecci (OP04-039). Drugiego dnia nasz polski mistrz przystąpił do rozgrywki w systemie drabinki BO3, dochodząc aż do półfinałów, gdzie niestety został pokonany przez Włocha pilotującego Lawa PR. Dzięki swojej grze finalnie zakończył turniej na trzecim miejscu, z czego my jako Polacy, możemy być dumni. Łukasz Mirek jako pierwszy Polak, dotarł tak daleko w turnieju szczebla regionalnego i zdobył limitowaną w jedynie 1000 egzemplarzy kartę Shanks (OP01-120) Special Tournaments Promo.

Nagrody za TOP3

Człowiek Orkiestra Polskiego E-sportu

Osobom, które jakimś cudem nie słyszały o Łukaszu „leoformkorea” Mirku, po krótce nakreślimy sylwetkę tej znakomitej persony. Były profesjonalny gracz Heroes of the Storm, League of Legends, członek legendarnego G2 (dawniej Gamers 2), dominujący przeciwników na turniejach w wielu krajach Europy i Chinach, oraz legendarny komentator. Wspólnie z Nervarienem, komentował rozgrywki LoLa na najwyższym poziomie. Do dziś duo komentatorskie „Nerva Leo” uznawane jest za najlepsze w Polsce. Trudno nam się z tym nie zgodzić. Obecnie Leo nadal działa w e-sporcie, ale od drugiej strony, tworzy turnieje, akcje marketingowe oraz wprowadza na rynek nowe marki z kategorii peryferia komputerowe. Od dwóch lat mocno zafascynowany karciankami, teraz skierował swoje spojrzenie na One Piece Card Game. Warto nadmienić, że Leo zrezygnował z komentowania finałów tegorocznych Mistrzostw Świata w League of Legends, by wziąć udział w turnieju w Liverpoolu, jak widać, opłaciło się!

upload in progress, 0
Łukasz "leofromkorea" Mirek, laureat 3 miejsca turnieju One Piece Card Game w Liverpoolu

„Albo w coś wchodzę i robię to na 100%, albo tego nie robię” – Łukasz „leofromkorea” Mirek

Wywiad z Leo

Leo nie tylko zdominował przeciwników, ale jak sam mówi, udowodnił, że Rebecca z łatwością może wygrać z Katakurim, o ile wie się, jak nią grać. Naszej redakcji udało się przeprowadzić wywiad ze świeżo upieczonym finalistą.

Leo, jak wrażenia po Liverpoolu?

Bardzo spoko, udało się zdobyć to co mieliśmy zdobyć jako drużyna. Pojechaliśmy tam w 7 osób, które włożyły swój czas w trening. Udało się zdobyć top8, które jest dla nas bardzo ważne, bo zapewniło nam pierwszego w Polsce numerowanego Shanksa. Pokazaliśmy, że Polacy potrafią wygrywać, co mam nadzieję zmotywuje innych polaków do tego, aby wziąc się w garść i trenować. Traktuję to jako wspólny sukces naszej ekipy. No i bardzo się cieszę, bo fajnie w końcu pograć w gierkę poza Polską.

Opinie o twoim liderze, Rebecce, nie były przychylne, wielu uważało, że nie da się tym deckiem wygrać, zwłaszcza z Katakurim. Czy na twarzach twoich przeciwników malowało się zdziwienie, gdy bez problemu pokonywałeś jednego po drugim?

Często na początku gdy widzieli mojego Lidera (szczególnie, że nie był on nawet w wersji AA, gdzie większość osób na turnieju jednak miała AltArty i drogie decki), to faktycznie śmiali się, podchodzili z myślą, że będzie to łatwy mecz i bezproblemowa wygrana. Finalnie trochę im rzedły miny, kiedy udawało mi się ich pokonywać. Chyba nie sądzili, że ktoś może się na tyle przygotować i znać te Matchupy (MU), żeby bez problemu ich pokonać. To głownie w pierwszych rundach zdarzali się tacy ludzie. Z 5-6 razy spotkałem osobę, kóra zaśmiała się na starcie, że gram Rebeccą. Potem gdy miałem już wyniki 7:0, 8:0 itd. to jedyne co mówli to to, że gratulują mi i dziwią się, że jestem w stanie dojść tak wysoko.

Masz coś jeszcze do powiedzenia tym, którzy wątpili w potencjał Rebecci?

Warto grać tym co lubisz, jeśli czujesz to i wiesz, że jesteś w stanie ogrywać przeciwników, to poświęć czas, dużo czasu, na rozgrywanie meczy, by doskonalić swój MU. Nawet jeśli statystyki mówią, że jesteśmy gorsi, mamy szanse na wygraną 40-50%, to przychodzi turniej i to jest tak na prawdę JEDEN mecz, i trzeba znać swój deck, by zagrać najlepiej jak się da. Tutaj znajomość decku według mnie jest ważniejsza, niż status decku w Mecie. Nie musi być najlepszy, może być "ok", może być nawet gorszy, niż inne decki, ale w momencie gdy znamy go bardzo dobrze, to zmniejszamy szansę, na popełnienie pojedynczych błędów w sytuacjach stresowych. A stres pojawia się zawsze. To jest Turniej Offline, gramy tam o duże nagrody i jedna przegrana zrzuca cię do drabinki przegranych i ciężej jest grać. Bo wiesz, że musisz zrobić minimum 8-2, by przejść do top 32, więc margines błędu jest mniejszy. Szczególnie, że nie wszyscy gracze z wynikiem 8-2 dostają się do top32, więc im wcześniej się przegra tym gorzej.

Jak się teraz czujesz po zdobyciu trzeciego miejsca i gdy Polska społeczność mianowała cię nieoficjalnym mistrzem Polski i "Królem Piratów"?

Mistrzem Polski bym się nie nazwał. Królem Piratów okrzyknęli mnie na discordzie, trochę żartobliwie, w pozytywnym sensie. Mistrzostwa Polski nie wiadomo czy będę w ogóle organizowane. Nie czuję się mistrzem Polski, bo nie uważam, że jestem najlepszym zawodnikiem w Polsce. Jestem po prostu dobrym graczem Rebecci i akurat w tym dniu, na tym turnieju zrobiłem dobry wynik. Jestem przekonany, że z naszej ekipy testerskiej "20k? Team" taki osoby jak Silv4n, Szychu, Dovi, Sus, czy Kaktus, też mogli by taki wynik zrobić, w momencie kiedy ten dzień by im "siadł". Myślę, że ja miałem po prostu dobry deck, akurat na ten turniej. Dużo osób tego decku nie znało, nie wiedzieli jak na niego grać i widać było, że gubili się grając na Rebeccę. Co też było częścią mojego planu na ten turnie, żeby zaskoczyć przeciwników.

Drużyna z Liverpoolu. Od lewej: Kaktus, Szychu, Swazii, Silv4n, Sus, Leo, Dovi

Co dalej, jakie masz plany na kolejne turnieje?

Najbliższy turniej, w którym wezmę udział to Mistrzostwa w Utrecht. Oczywiście już z dodatkiem OP05. I to tyle, jeśli chodzi o te duże turnieje.

No właśnie, przed nami premiera nowego dodatku OP05, czy pozostaniesz wierny Rebecce, czy jednak swój wzrok skierujesz na nowego lidera?

Wszystko zależy, jak Rebecca będzie sobie radzić w nowej mecie. Na pewno będę chciał ją testować i dam jej czas. Po prostu ta postać i jej mechanika bardzo mi się podoba. Jednak wiem, że w nowym dodatku wchodzą naprawdę mocni Liderzy, więc zobaczymy jak to będzie wyglądać. Jeśli będę wszystko przegrywać, to może, powtarzam może, zmienię na coś innego. Jest parę fajnych decków, które chciałbym sprawdzić, takich jak Magellan, Fioletowy Luffy i parę innych, więc będziemy gotować.

Jakie masz rady dla nowych graczy oraz tych, którzy chcieli by grać na najwyższym poziomie?

Ważne jest, aby znaleźć odpowiednią grupę do trenowania. Granie na "randomów" jest spoko, bo testuje się swoje zagrywki, ale najważniejsza jest grupa testerska. Jeśli jest ona mocna to możesz sprawdzić MU w odpowiedni sposób i mieć przeciwnika, który gra optymalnie. Wtedy nic nas nie zaskoczy. Wiec najważniejsze to znaleźć grupę ludzi, z którymi się gra. Jeśli chcecie to wbijajcie na discorda One Piece Card Game Polska, albo na naszą lokalną grupę na facebooku, One Piece Card Game Poznań. Z chęcią przyjmiemy osoby do gry. Tak jak już mówiłem bardzo ważne, jest wybranie swojego decku, którym się lubi grać, który wiadomo powinien mieć szansę by wygrać na inne decki, ale nie koniecznie musi być to najlepszy deck w mecie. Bo jeśli wymasterujesz dany deck, to będziesz dobrym graczem. Oczywiście możesz grać najlepszym deckiem w mecie, dużo osób tak gra, ale ja preferuję grać tym co lubię.

Deck Leo

Na koniec chcemy przedstawić wam najlepszą 16 turnieju w Liverpoolu (Lista na podstawie Limitless):

Champion Giovanni Salvatore Oliva - ST10-002 Monkey D Luffy

Runner Up Benjamin Gayraud - ST10-001 Trafalgar Law

Top 4 Łukasz “leofromkorea” Mirek - OP04-039 Rebecca
Top 4 Gianluca Noviello - OP04-019 Donquixote Doflamingo

Top 8 Pierre Breuil - ST10-001 Trafalgar Law
Top 8 Maximilian Lorenz - OP01-002 Trafalgar Law
Top 8 Andres Sempere Rico - ST10-001 Trafalgar Law
Top 8 anestakis - ST10-002 Monkey D Luffy

Top 16 ylin - ST10-001 Trafalgar Law
Top 16 Jordan Moore - OP04-040 Queen
Top 16 FortniteMeister - OP03-099 Charlotte Katakuri
Top 16 Doodscollection - ST10-001 Trafalgar Law
Top 16 Francesco Liuzzi - OP04-019 Donquixote Doflamingo
Top 16 MadeTCG1994 - ST10-001 Trafalgar Law
Top 16 galufo9 - ST02-001 Eustass "Captain" Kid
Top 16 Pere Arbos Parets - ST02-001 Eustass "Captain" Kid

Do następnego!