One Piece Card Game: Umarł król, niech żyją nowi władcy - Katakuri i Doflamingo przejmują schedę po Białobrodym

One Piece Card Game: Umarł król, niech żyją nowi władcy - Katakuri i Doflamingo przejmują schedę po Białobrodym
Źródło grafiki: https://www.youtube.com/watch?v=OWp0FKQ_FnY
Spis treści:

Ostatnio rozprawialiśmy o banach, które poruszyły społeczność skupioną wokół karcianki od Bandai. Ograniczenia ogłoszone na początku listopada zaczęły obowiązywać od 10 listopada, a największy turniej One Piece Card Game w Ameryce Północnej odbył się w Pasadena, Kalifornia, w weekend po ogłoszeniu zakazów. Był to pierwszy event przeprowadzony świeżo po restrykcjach, dlatego też wielu graczy było ciekawych jakie decki zostaną zaprezentowane oraz kto okaże się być triumfatorem.

W kalifornijskim turnieju wzięło udział ponad 1200 graczy, z czego 376 wybrało Charlotte Katakuri (OP03-099) jako lidera , a 194 postawiło na Donquixote Doflamingo (OP04-019). Pod względem ilości graczy wybierających dany deck, kolejno wybierano: ST03-001 Crocodile, ST02-001 Eustass "Captain" Kid, i na piątym miejscu OP01-001 Roronoa Zoro. Ten ostatni może lekko zaskakiwać, biorąc pod uwagę, że niedawne restrykcje osłabiły potencjał tego zielonowłosego członka załogi Słomkowego Kapelusza. Choć najwięcej graczy postawiło na żółty deck Katakuri, co nie było zaskoczeniem, wielu twierdziło, że bez czerwonych talii, Katakuri z Big Mom zdominują cały turniej. Czy tak się stało?

 

Katakuri triumfuje

Tak i nie. Zwycięzcą okazał się gracz korzystający z talii Charlotte Katakuri, ale w top 32 znalazły się tylko dwie talie tego typu. Przypomnijmy, że za czasów Białej Brody ponad 50% topki było zdominowane przez ten deck. Dlatego twierdzenie, że meta bez czerwonych talii zostanie zdominowana przez żółte, nie jest uzasadnione. Wyniki turnieju wskazują, że Bandai poprzez bany doprowadził do wyrównania szans, a nie do wyłonienia nowego dominatora. Ci, którzy musieli wybrać nową talię po banach, mogą się z tym nie zgadzać, ale takie są realia każdej karcianki - bany były, są i będą, i trzeba być na to przygotowanym.

DoffyFILM demonuje scenę?

Wątpliwości mogą pojawić się w przypadku drugiego najpopularniejszego decku zielono-fioletowego Donquixote Doflamingo (DoffyFILM). Wśród najlepszych 14 graczy, siedmiu korzystało z tej talii, a najlepszy wynik to trzecie miejsce. Jednak nie ma mowy o dominacji porównywalnej z panowaniem Edwarda Newgate'a. DoffyFILM to bardzo skuteczna talia, która już w poprzedniej mecie wygrywała turnieje, a teraz zyskała jeszcze więcej popularności. Dzięki blokerom, możliwościom obronnym i potencjałowi wystawienia trzech jednostek o mocy powyżej 5000 w jednym ruchu, ta talia radzi sobie dobrze w starciach z Katakurim czy Crocodilem.

Kid - czyli pogramca Big Mom

Drugie miejsce w turnieju zajął deck uważany za "kontrę" dla Katakuriego, Eustass "Captain" Kid. Dzięki podobnym kartom co DoffyFILM, ten deck potrafi szybko wystawić kilka jednostek o mocy 5000-6000 na wczesnym etapie gry i zadać serię ataków przeciwnikowi. Do tego po odrzuceniu karty z ręki i zrestowaniu trzech donów, gracz może wykonać ponowny atak liderem. W przypadku talii, które rozwijają swoje możliwości w lategame, taka taktyka stanowi wyzwanie.

Najlepsza czternastka

Jeśli chodzi o miejsca poza podium, w najlepszej czternastce znaleźli się kolejno:

4 miejsce – OP01-001 Roronoa Zoro

5 miejsce – OP01-002 Trafalgar Law

6 miejsce – OP04-019 Donquixote Doflamingo

7 miejsce – OP04-019 Donquixote Doflamingo

8 miejsce – ST02-001 Eustass "Captain" Kid

9 miejsce – OP04-019 Donquixote Doflamingo

10 miejsce – OP04-019 Donquixote Doflamingo

11 miejsce – OP04-019 Donquixote Doflamingo

12 miejsce – OP04-019 Donquixote Doflamingo

13 miejsce – OP03-099 Charlotte Katakuri

14 miejsce – OP02-093 Smoker

Ciekawy jest przypadek zielono-czerwonego Trafalgar Law, któremu przepowiadało się rychłą śmierć po wprowadzeniu restrykcji. Jednak praktyka pokazuje, że ma on jeszcze wiele do powiedzenia.

Co dalej z metą?

Turniej w Ameryce był doskonałą próbą nowej mety, pokazującą, czego możemy się po niej spodziewać w najbliższych tygodniach. Nie zapominajmy jednak, że to nie koniec zmian, które niedługo nadejdą. W poprzednim tygodniu premierę miał zestaw startowy ST10, gdzie debiutowali dwaj silni kapitanowie: ST10-002 Monkey.D. Luffy i ST10-001 Trafalgar Law. W następny weekend odbędzie się Europejski Turniej Regionalny w Liverpoolu, gdzie do rozgrywki zostaną dopuszczone karty z nowego startera. Nie możemy się już doczekać, aby podzielić się z wami wynikami tych zmagań.

Zapraszamy również do przeczytania naszego poprzedniego artykułu dotyczącego restrykcji i banów wprowadzonych przez Bandai

Źródło informacji