One Piece Card Game: Awakening of the New Era, dodatek OP05 już tu jest!

One Piece Card Game: Awakening of the New Era, dodatek OP05 już tu jest!
Spis treści:

Grudzień dla One Piece Card Game jest miesiącem wyjątkowymi. Z jednej strony obchodzimy właśnie pierwsze urodziny naszej ukochanej karcianki z okazji których Bandai przygotowało dla graczy serię turniejów „1st Anniversary Tournaments”, w których do wygrania jest limitowana tylko do tego turnieju promo karta Monkey.D.Luffy P-041, oznaczona złotym stemplem.

Brak opisu.
Promocyjna Karta Monkey.D.Luffy P-041

Z drugiej strony, 8 grudnia swoją oficjalną anglojęzyczną premierę miał dodatek OP05, dodający do rozgrywki między innymi 6 nowych liderów, aż 3 nowe karty w wersji „Manga Panel”, pierwsze w historii specjalne edycje kart znanych z poprzednich dodatków Nami OP01-016, Yamato OP01-121, Uta OP02-120, Rob Lucci OP03-092, Kaido OP04-044 oraz Enel OP05-100.

Specjalne edycje kart z dodatków OP01-05

Tym co jednak dla fanów karcianki, mangi i anime będzie prawdziwa gratką, to możliwość znalezienia w boosterach OP05 limitowanej wersji Monkey.D.Luffy ST01-012 z ilustracją narysowaną oraz podpisaną, przez samego autora mangi Eiichirō Oda!!!

Karta z podpisem autora mangi

Premiera nie odbyła się jednak bez wpadek. Tuż po premierze dodatku Bandai poinformowało, że jedna z kart Pica OP05-032 ma błąd w opisie działania. Producent rozpoczął już wprowadzanie na rynek poprawionej wersji karty, jednak można się spodziewać, że jak zawsze w tych sytuacjach ceny "misprintów" pójdą w górę i staną się gratką dla kolekcjonerów.

Europejskie problemy! Brak towaru i rosnące ceny!

Zainteresowanie dodatkiem w Europie było tak duże, że cena booster boxów po premierze podskoczyła z 450zł do 600zł i wszystko wskazuje na to, że będzie dalej rosnąć. Dodatkowo samo zamówienie towaru, nawet w tak wysokich cenach jest obecnie bardzo trudne, jeśli nie chcemy płacić grubych "szekli" za dostawę z drugiego końca Europy. Tym, którzy zamówili towar wcześniej przedpremierowo obecnie należy zazdrościć, w ich rękach znajduje się masa kart, które w kolejnych dniach zapewne zyskają na wartości. Jeśli nie chcecie przegapić przyszłych dodatków polecamy jak najwcześniejsze zamówienie towaru u lokalnych sprzedawców od razu po ogłoszeniu przez nich przedsprzedaży. Dodatkowo warto sprawdzić czy dany sprzedawca nie miał w przeszłości problemów z realizacją zamówień.  Ze swojej strony możemy polecić wiadącego sprzedawcę Wilczek, który jeszcze nigdy nas nie zawiódł i zawsze "dowozi" towar na czas.

Liderzy z dodatku OP05

Nowa meta i Liderzy!

W krótce na naszej stronie ukaże się również omówienie nowej mety, oraz wiodących Liderów/decków. Wyczekujcie go z niecierpliwością!

Przypominamy, że razem z nowym dodatkiem Bandai przywróciło karty, które do tej pory objęte były banami oraz restrykcjami. Po pełną listę przywróconych kart zapraszamy do naszego poprzedniego artykułu, na ten temat.