ONE PIECE CARD GAME - Nowi piraci wpłynęli na Grand Line

ONE PIECE CARD GAME - Nowi piraci wpłynęli na Grand Line
Spis treści:

Ahoj Piraci!

Nowa gra karciana od Bandai bije rekordy popularności. One Piece CARD GAME to kolejna na rynku gra karciana, która swoją światową premierę miała w grudniu 2022. Gra bazuje oczywiście na motywach z jednych z najpopularniejszych mang oraz anime na świecie. Seria ta wydawana i transmitowana jest nieprzerwanie już od 24 lat.

 

Początkowo środowisko karciane podchodziło dość sceptycznie do kwestii „utrzymania się” ONE PIECE TCG na rynku. Jednakże duży brand stojący za marką, prostota zasad z jednocześnie szerokim spektrum możliwości prowadzenia rozgrywki, oraz stosunkowo tani (w porównaniu do innych gier karcianych) próg wejścia spowodowały, że obecnie aby zapisać się na turnieje regionalne należy wykazać się dużym refleksem oraz szczęściem.

W styczniu 2024 w Holandii odbędą się Europejskie „2023 Championship Finals”, na ten event organizatorzy przyszykowali 2500 miejsc. Z tego powodu gracze spodziewali się, że zdecydowana większość zainteresowanych będzie mogła wziąć udział w rozgrywkach. Rzeczywistość okazała się zupełnie inna, w dniu 29 października po otwarciu zapisów o godzinie 9 czasu CEST, wszystkie 2500 biletów zostało wyprzedanych w zaledwie 10min! Na grupach zrzeszających graczy One Piece rozgorzały dyskusje na temat tego, kto okazał się być szczęśliwcem który zdobył bilet, a kto musiał obejść się smakiem. Sytuacja ta nie jest jednak odosobniona. W przypadku rozgrywek regionalnych przeprowadzanych w ostatnim czasie w terenie między innymi Europy, również dochodziło do sytuacji gdzie by móc się zapisać, należało zrobić to odpowiednio wcześnie.

Jak maluje się przyszłość ONE PIECE TCG? Patrząc na coraz większą ilość nowych graczy, oraz rosnące ceny starszych Starter Decków, można podejrzewać, że w kolejnych miesiącach będziemy obserwować tendencję wzrostową. Interesujące może być jak rosnąca popularność wpłynie na obecną „metę”. Na ten moment możemy wyróżnić około 8 najpopularniejszych decków, których liderami/kami są: Edward Newgate (Whitebeard) (czerwony), Roronoa Zoro (czerwony), Trafalgar D. Law (czerwono-zielony), Charlotte Katakuri (żółty), Donquixote Doflamingo (zielono-fioletowy), Crocodile (niebieski), Rebecca (niebiesko-czarna), oraz Queen (niebiesko-żółta). Powszechny postrach pośród obecnej mety budzi oczywiście Whitebeard, któremu wielu graczy zarzuca słabe zbalansowanie, mimo nałożonych na niego kilku restrykcji. Analizując wyniki z kilkunastu ostatnich rozgrywek regionalnych w Europie, wysoki „Winrate” czerwonych deków jest nie do przeoczenia. Oczywiście zdarzają się przypadki, gdzie rozgrywki wygrywają inne decki, jednak zarówno liczba graczy używających danego decku, jaki i liczba zwycięstw wskazuję na wysoką przewagę WB, Zoro, oraz Law, nad innymi dekami. Czy dodatek OP-05 spowoduje przetasowanie na szczycie tabeli? Wszystko wskazuje na to, że poza nowymi liderami, dostaniemy sporą ilość niebiskich, zielonych oraz żółtych kart, które w znaczący sposób mogą wpłynąć na siłę decków ich używających.

One Piece: OP05 Booster Display - One Piece Card Game - Graal

Co by się nie działo możemy spodziewać się, że w najbliższym czasie na Grand Line pojawi się sporo nowych piratów.