Klawiatura SPC Gear GK540 - recenzja

Klawiatura SPC Gear GK540 - recenzja
Spis treści:

Niedawno do sprzedaży trafiła zupełnie nowa klawiatura od SPC a dokładnie model GK540 MAGNA KAILH RED RGB„Najlepszy mechan na rynku! „
oraz 
GK550 OMNIS KAILH BROWN RGB
< zobacz recenzję

Tym razem z nasze redakcyjne ręce wpadł model najnowszej klawiatury z przełącznikami Kailh Red! Dzięki temu mamy pełen przekrój dostępnych klawiatur i switchy. Bowiem wszystkie trzy modele dostępne są w każdej z trzech wersji przełączników (red, blue oraz brown). Nie kojarzę, by któryś z producentów mechanicznych oferował taką różnorodność swoim klientom.

SPC Gear GK540

Tutaj zdecydowanie duży plus dla SPC Gear. Dla wprawionego gracza czy komputerowca różnica w klawiszach będzie wyczuwalna. Jednak dla tych mniej świadomych:

Kailh BLUE
Siła nacisku: 60g
Rodzaj: click-tactile
Przeznaczenie: GRY 4 | PISANE 8

Kailh BROWN
Siła nacisku: 55g
Rodzaj: tactile
Przeznaczenie: GRY 7 | PISANIE 5

Kailh RED
Siła nacisku: 50g
Rodzaj: linear
Przeznaczenie: GRY 6 | PISANIE 2,5

Kailh BLUE / Kailh BROWN / Kailh RED

Zatem w naszej klawiaturze (red) charakteryzującej się liniową aktywacją nie wyczujemy (ani jakoś szczególnie nie usłyszymy) momentu aktywacji przycisku. Sprawia to, że jest bardzo cicha i delikatna. Na co dzień korzystam z wersji niebieskiej, gdzie moment aktywacji jest słyszalny i wyczuwalny. Można wręcz odnieść wrażenie, że klawisz sam się zapada. Dzięki temu pisanie jest o wiele przyjemniejsze. Wybór odpowiednich przełączników jest kwestią mocno subiektywną. Najlepiej przetestować wszystkie i wybrać swój ulubiony (PS: warto też wziąć pod uwagę czy ktoś będzie musiał słuchać naszego stukania np. w pracy;-). 

Wracając do tematu GK540 – to model pośredni między turniejową wersją 530 a pełnowymiarowym 550. Mamy klawisze numeryczne, ale w pudełku nie znajdziemy podkładki pod nadgarstki z 550. Obudowa jest kanciasta, wykonana z tworzywa sztucznego i od góry zabezpieczona metalową płytką. W połączeniu z gumowymi podkładkami całość stabilnie trzyma się nie biurku. Jak w poprzednich wersjach w dolnej części obudowy znajdziemy łapkę do szybkiego wyjmowania klawiszy.

Najciekawszą rzeczą jaką zafundował nam producent jest oprogramowanie. Do tej pory mogliśmy korzystać z customizacji i tworzenia makr za pomocą skrótów klawiszowych a dodatkowa opcja plug and play sprawiała, że klawiatura zapisywała w swojej pamięci ustawienia i podłączona do nowego urządzenia była gotowa do użytku.  SPC Gear wraz z GK540 prezentuje software do wszystkich modeli! Jeżeli jesteś już szczęśliwym posiadaczem GK530 lub GK550 możesz w każdym momencie pobrać oprogramowanie ze strony producenta (TUTAJ). Funkcje klawiszy i podświetlenia zostają takie same jednak wygoda korzystania znacznie się podnosi. Nie musimy już szukać instrukcji, żeby przypomnieć sobie skrót – wystarczy jedno kliknięcie.

Oprogramowanie do GK540

Podsumowując, nie ważne jakie lubisz klawisze, ile masz miejsca na biurku ani oszczędności w skarbonce – SPC Gear ma w swojej ofercie klawiaturę mechaniczną dla Ciebie. Trzy modele w trzech wersjach przełączników to 9 różnych klawiatur dla najbardziej wymagających graczy. Wysoka jakość wykonania, 24 miesięczna gwarancja producenta obejmująca nawet starte klawisze dodatkowo w niewielkiej cenie. Najtańszy model GK530 to koszt 199PLN, najdroższy GK550 279PLN