Powrót Fortnite na iOS

Powrót Fortnite na iOS
Spis treści:

Po długiej nieobecności spowodowanej konfliktem z Apple, Fortnite wraca na urządzenia iOS. Epic Games oficjalnie potwierdziło, że popularna gra battle royale wkrótce będzie ponownie dostępna na iPhone'ach i iPadach.

Przyczyny usunięcia gry z App Store

Fortnite stał się globalnym fenomenem po premierze w 2017 roku, szybko zdobywając popularność na różnych platformach dzięki unikalnej mechanice gry i kolorowej, minimalistycznej grafice. Wkrótce po sukcesie, Epic Games postanowiło przenieść grę na urządzenia mobilne, w tym na Androida i iOS.

Jednakże, Apple usunęło Fortnite ze swojego App Store po tym, jak Epic Games naruszyło politykę 30% prowizji od zakupów w aplikacji. Od tamtej pory gra była dostępna tylko na urządzeniach z systemem Android.

Długa batalia prawna

Tim Sweeney, założyciel i CEO Epic Games, wielokrotnie wyrażał swoje wątpliwości wobec polityki App Store dotyczącej prowizji od zakupów w aplikacji. W wyniku naruszenia tej polityki, Apple podjęło decyzję o usunięciu Fortnite z App Store.

Po długiej batalii prawnej, Fortnite wkrótce powróci na App Store, ale na razie tylko w Unii Europejskiej. Dzięki Digital Markets Act wprowadzonemu przez Unię Europejską, Epic Games udało się uzyskać zgodę na powrót gry na urządzenia iOS.

Data powrotu

Chociaż Epic Games nie podało dokładnej daty powrotu gry na App Store, poinformowali graczy, że mogą się spodziewać powrotu Fortnite wraz z nadchodzącym sezonem.

Powrót Fortnite na urządzenia iOS to długo oczekiwana wiadomość dla fanów gry. Dzięki staraniom Epic Games i wsparciu regulacji UE, gracze na iPhone'ach i iPadach będą mogli ponownie cieszyć się tą popularną grą battle royale. Czekamy na oficjalne ogłoszenia i konkretną datę powrotu Fortnite na App Store.