Nowy zwiastun rozgrywki Monster Hunter Wilds

Nowy zwiastun rozgrywki Monster Hunter Wilds
Spis treści:

Podczas wczorajszego PlayStation State of Play, Capcom zaprezentował najnowszy zwiastun swojej nadchodzącej gry, Monster Hunter Wilds. Materiał wideo przenosi nas w oszałamiający krajobraz pełen nowych, groźnych potworów, które przystosowały się do zmiennego i nieprzyjaznego środowiska. Zwiastun ujawnia również zarys fabularny, postacie oraz mechaniki rozgrywki, wprowadzając graczy w niezwykły świat tej produkcji.

Zwiastun pełen akcji i nowości

Nowy zwiastun Monster Hunter Wilds prezentuje rozległe, nietknięte cywilizacją tereny pełne życia. Pierwsza ujawniona lokacja, Windward Plains, to ogromny obszar obejmujący surowe pustynie, skręcone formacje skalne i falujące trawiaste równiny. Każde z tych miejsc tętni życiem, od mniejszych stworzeń jak roślinożerne wywerny Dalthydon, po ogromne i terytorialne potwory, takie jak Doshaguma.

Nowe Mechaniki i Systemy

W Monster Hunter Wilds gracze wcielają się w członków specjalnej komisji badawczej, badającej Zakazane Ziemie. Po raz pierwszy w serii Monster Hunter, gra oferuje w pełni udźwiękowione dialogi, w tym głosy głównych postaci jak Alma, przewodniczka z gildii, oraz tajemnicze dziecko towarzyszące graczowi.

Gra wprowadza również nowe mechaniki, takie jak Seikrets – nowe wierzchowce, które pozwalają na przemieszczanie się i wykonywanie różnych czynności w trakcie jazdy. Gracze będą mogli ostrzyć broń, zbierać materiały oraz korzystać z nowego Hook Slingera, który umożliwia dodatkowe akcje i zbieranie przedmiotów z odległości. Powraca także 14 klasycznych typów broni, wzbogaconych o nowe umiejętności.

Bonusy dla powracających graczy

Capcom przygotował specjalne bonusy dla graczy, którzy przeniosą swoje dane z Monster Hunter: World do Monster Hunter Wilds. Wśród nagród znajdują się zestawy zbroi i broni dla Palico, w tym Felyne Leather Set oraz Felyne Acorn Spade, a także Felyne Duffel Set i Felyne Trekker Peckaxe dla tych, którzy posiadają dane z rozszerzenia Monster Hunter World: Iceborne.

Premiera i platformy

Monster Hunter Wilds zadebiutuje w 2025 roku na PlayStation 5, Xbox Series X|S oraz PC (Steam). Capcom, świętując 20-lecie serii, zapewnia, że najnowsza odsłona wniesie wiele innowacji, które przypadną do gustu zarówno nowym, jak i długoletnim fanom serii.

Matti

Fan gier komputerowych od lat 90'. Stary dziad Internetu.