Znamy specyfikację nowej, przenośnej konsoli MSI Claw

Znamy specyfikację nowej, przenośnej konsoli MSI Claw
Spis treści:

Zdjęcia i specyfikacja nowego przenośnego komputera MSI Claw, zostały ujawnione. Wydaje się, że ten przenośny sprzęt będzie znacznie lepszy i szybszy niż konkurencja pod wieloma względami.
Po zwiastunie MSI dotyczącym ich nadchodzącego przenośnego komputera do gier leaker Wario64 opublikował wizualizację i specyfikację urządzenia na swoim koncie X.

Zgodnie z tradycją, gdy takie informacje i wycieki pojawiają się na X, komentarze czytelników mogą dostarczyć spostrzeżeń na temat potencjalnych wrażeń użytkowników. Głównym zmartwieniem wielu komentujących jest obawa, że system operacyjny Windows może nie być odpowiedni dla przenośnego komputera. Jak zauważają niektórzy, sukces Steam Deck można przypisać jego systemowi operacyjnemu, który jest wariantem Linuxa znanego z większej stabilności i lepszego dostosowania do przenośnych urządzeń do gier. Jeśli chodzi o design, komentarze również wydają się być dość krytyczne w tej kwestii. Fani poddają pod wątpliwość wygodę grania. Pamiętajmy jednak urządzenia tego rodzaju są przeznaczone głównie dla graczy, którzy często podróżują.


Przenośne urządzenie MSI Claw będzie napędzane przez 16-rdzeniowy procesor Intel Core Ultra 7 155H, co podwaja liczbę rdzeni w porównaniu do Ryzena Z1 Extreme używanego przez głównych konkurentów, takich jak Asus i Lenovo. Rozwiązanie graficzne będzie opierać się na sprzęcie Intel opartym na architekturze Arc Alchemist. Mimo że specyfikacje nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone, oczekuje się, że MSI Claw będzie miał 32 GB pamięci RAM, również podwajając pojemność w porównaniu do urządzeń takich jak ROG Ally i Lenovo GO.