Valve opublikowało ranking najlepszych gier w 2023 roku na platformie Steam

Valve opublikowało ranking najlepszych gier w 2023 roku na platformie Steam
Spis treści:

Zgodnie z tradycją, firma Valve przedstawiła listę najpopularniejszych gier na swojej platformie Steam, ocenianych według przychodu brutto. Gry są podzielone na kategorie Platyna, Złoto, Srebro i Brąz, przy czym każda kategoria wymaga, aby gra przekroczyła określony próg, czy to pod względem aktywnych graczy, czy sprzedaży.

Dodatkowo, gry są podzielone na kategorie takie jak najlepiej sprzedające się, najczęściej grane czy tytuły we wczesnym dostępie, z każdą kategorią posiadającą swoją własną listę, uporządkowaną według popularności. Chociaż najwyższe pozycje zajmują gry, które nie zaskakują nas ze względu na ich ogólną popularność, są także tytuły, które nieoczekiwanie zdobyły wysokie miejsca w rankingu.

W kategorii najlepiej sprzedających się, godne uwagi są takie tytuły jak Starfield, Call of Duty: Modern Warfare 3, Baldur's Gate 3 i Hogwarts Legacy. Zaskakująco, Sons of the Forest znalazło się wśród najczęściej granych tytułów, przekraczając oczekiwania, ponieważ nie jest on tak powszechnie rozpoznawany w gatunku gier survivalowych.

Pełny ranking możecie sprawdzić tutaj.

Bestsellery 2023 roku:
1. Starfield
2. Destiny 2
3. PUBG Battlegrounds
4. Apex: Legends
5. Hogwarts Legacy
6. Lost Ark
7. Baldur's Gate 3
8. Call of Duty: Modern Warfare 3
9. Cyberpunk 2077
10. Counter Strike 2
11. Sons of the Forest
12. Dota 2

Najczęściej grane w 2023 roku:
1. Starfield
2. Sons of the Forest
3. PUBG Battlegrounds
4. Destiny 2
5. Counter Strike 2
6. Dota 2
7. Baldur's Gate 3
8. Goose, Goose, Duck
9. Lost Ark
10. Hogwarts Legacy
11. Apex: Legends