Alternatywa dla smartfona

Alternatywa dla smartfona
Spis treści:

Start-Up Humane oficjalnie zaprezentował swoje AI Pin. Jest to inteligentne urządzenie, które ma przejąć funkcje smartfona - bez konieczności posiadania ekranu.

Życie bez smartfona? Dla wielu obecnie prawdopodobnie zupełnie nie do pomyślenia. Ale mamy 2023 rok, a sztuczna inteligencja jest odpowiedzią na wszystko. Nie potrafisz edytować zdjęć? Zleć to sztucznej inteligencji. Musisz napisać tekst? Sztuczna inteligencja zrobi to za ciebie. Nie masz ochoty ciągle gapić się na smartfon? Sztuczna inteligencja już czeka. Amerykański start-up Humane, za którym stoją byli pracownicy Apple, oficjalnie zaprezentował swojego AI Pina jako gotowego do wejścia na rynek. Już wcześniej gadżet ten wywołał duże poruszenie i został uznany przez magazyn Time za najlepszą inwencję 2023 roku. Mały przypinek o krawędzi mniejszej niż pięć centymetrów łatwo można przypiąć do ubrania - za pomocą magnesu, który jednocześnie pełni funkcję źródła zasilania.Pin jest w stanie udzielić użytkownikowi różnych informacji. Dzięki kamerze może zidentyfikować, pokazany przedmiot i przekazać informacje na ten temat. Dzięki projektorowi laserowemu możesz wyświetlić informacje na dłoni, która pełni rolę mini-ekranu. Następnie można w pewnym stopniu kontrolować wyświetlanie za pomocą gestów ręki. Pin wyposażony jest także w touchpad do prostych gestów.Wtyczka może również służyć jako asystent sztucznej inteligencji. W tym celu, oprócz oprogramowania firmowego, wykorzystuje się GPT od Open AI. Nie jest to zdziwieniem, gdyż szef Open AI, Sam Altman z 14-procentowym udziałem, jest największym akcjonariuszem w AI Pin. W oficjalnej prezentacji, urządzenie zostało użyte do tłumaczenia rozmowy z angielskiego na hiszpański i odwrotnie.

Kwestia prywatności

Kamera i mikrofon na tak małym sprzęcie brzmi z punktu widzenia prywatności jak prawdziwa katastrofa. Podobno każda aktywność Pina ma być widoczna dzięki diodom LED. Imran Chaudhri, współzałożyciel Humane, zapewnił jednak, że nie trzeba się martwić o swoje dane. Urządzenie zbiera dane tylko lokalnie i przechowuje je w prywatnej chmurze, dostępnej jedynie dla konkretnego użytkownika.

Celem Humanego z AI Pin jest redukcja liczby ekranów w naszym codziennym życiu. Z pewnością każdy z nas wie ile razy spogląda na swój smartfon i że spojrzenie tam może się zdarzyć częściej niż jest to potrzebne.Premiera i dostępność

Pin będzie początkowo dostępny tylko w Stanach Zjednoczonych. Od 16 listopada będzie można go tam zakupić za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej. Koszt tego urządzenia wyniesie 699$. W miesięcznym abonamencie 24$ można odblokować dostęp do usług komórkowych Pina. Obecnie nie wiadomo kiedy będzie dostępny poza USA. Jednakże można przypuszczać, że po udanym starcie za oceanem, światowa premiera jest tylko kwestią czasu.

b47

Największa leniwa buła