10-ta rocznica Skyrim już wkrótce!

10-ta rocznica Skyrim już wkrótce!

Żadnemu fanowi gier RPG nie jest obca seria The Elder Scrolls. Pierwsza część która zadebiutowała w 1994 roku zmieniała się diametralnie przez lata. Najbardziej z naszych młodych lat zapadł nam w pamięci Morrowind (2002) i Oblivion (2006) ale nikt nie spodziewał się fenomenu odsłony The Elder Scrolls V: Skyrim w 2011 roku. Już za niecałe 10 dni będziemy mieli okazję świętować dziesięciolecie tego wspaniałego RPG-a. Co w ramach rocznicy zaoferuje nam Bethesda?

Skyrim Anniversary Edition to reedycja oryginału zawierająca podstawową wersję gry, trzy oficjalne dodatki (Hearthfire, Dawnguard, Dragonborn) i ponad 500 modyfikacji stworzonych przez fanów dzięki projektowi Creation Club. Ilość nowych aktualizacji będzie ogromna także spróbuję przybliżyć najważniejsze, które twórcy przedstawili ostatnio w zwiastunie 10-tej rocznicy tej wspaniałej gry.

Saints and Secuders posiadający nowy wątek fabularny, artefakty, zestawy pancerzy oraz karawany Khajitów z unikalnymi składnikami pozwalającymi stworzyć specjalne strzały, mikstury i trucizny.

Survival mode który zmusi nas do zwracania uwagi na głód, pragnienie, temperaturę i zmęczenie naszego bohatera. Eksplorowanie świata stanie się o wiele bardziej realistycznym doświadczeniem w naszej podróży.

Fishing mode pozwalający na interakcję łowienia ryb z dwudziestu dostępnych gatunków zamieszkujących wody Tamriel. Będziemy mogli je wykorzystać w gastronomii, zachować jako trofea, a nawet posiadać jako zwierzątka domowe. Otrzymamy również serię questów związaną z łowieniem ryb.

Ghosts of the Tribunal zawierający dziesiątki zestawów pancerzy oraz broni wywodzących się z The Elder Scrolls III: Morrowind.

The Cause pozwoli nam na spotkanie z mitycznym Dawn próbującym stworzyć następną bramę do Oblivion. Zaoferuje nam również masę nowych questów, lokacji, przeciwników, broni i nawet przyzywanego wierzchowca.

Premiera Skyrim Anniversary Edition odbędzie się 11 Listopada. Gra będzie dostępna na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series S/X i w obsłudze Xbox Game Pass. Osoby posiadające wcześniejszą aktualizację The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition będą mogły zaktualizować wersję do nowej uiszczając opłatę. Z okazji premiery, 11 Listopada o 20:00 będziemy mieli okazję posłuchać specjalnego koncertu w wykonaniu London Symphony Orchestra, który odbędzie się w historycznym Alexandra Palace Theatre (dostępny na Youtube i Twitch).

Skyrim po tak długim czasie od swojej pierwszej odsłony wciąż posiada wielkie grono fanów, które na samej platformie Steam bawi się w liczbach 15-25 tysięcy. Nie możemy zapomnieć o niekończącej się ilości modów wymyślonych oraz tworzonych przez graczy, jakie znajdą miejsce w nowej aktualizacji. A jak wam się podoba nowy projekt Bethesdy i czy spróbujecie swoich sił w nowych podróżach Dovahkiina? Do zobaczenia w Tamriel!