Wielkanocny update w Rust już jest!

Wielkanocny update w Rust już jest!
Spis treści:

Coroczny event znowu zawitał w grze. Mechanika nie uległa zmianie, naszym głównym celem jest zbieranie jajek. Trzech najlepszych graczy zgarnia specjalne jajko jako nagrodę. Dzięki nim mamy szansę na drop np. M249!

Pozostałe jajka też są przydatne. Każde dziesięć z nich możemy zamienić na coraz wyższe wersje aż do złotego. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą koszyczka, przyspieszy on proces zbierania!

Usprawnienia dla nowych graczy

Rust ma już swoje lata i ogromną grupę odbiorców którzy wiedzą o co w grze chodzi i jak w nią grać. Dla nowych przybyszy ten brutalny świat może być trudny do odkrycia. Studio Facepunch w ostatniej marcowej aktualizacji udostępnili "Tutorial Island" czyli miejsce gdzie będziemy mogli zapoznać się z podstawowymi i najważniejszymi elementami gry.

Zmiany w oświetleniu nocą

Jest to jeden z problemów który od wielu lat dzieli graczy. W założeniu jest to fundament gry, ciemna noc, niebezpieczne otoczenie i konieczność znalezienia schronienia. Niestety ten element gry bywa zbyt dużym utrudnieniem. Wiele z popularnych serwerów już dawno zrezygnowało z "nocy" jako elementu rozgrywki.

Walka z osobami które sztucznie poprawiały widoczność (ustawienia gammy w monitorze) przyczyniła się do zmiany nocy w jeszcze mroczniejszą i momentami uniemożliwiła jakiekolwiek poruszanie się po świecie. Teraz otrzymujemy coś w rodzaju nocnego światła czyli delikatnego rozświetlenia otaczającego nas terenu.

Czy to rozwiązanie przekona graczy? Przekonamy się o tym w najbliższych tygodniach.

Mniejsze i większe zmiany...

Marcowy update nie należy do tych najbardziej rewolucyjnych. Mimo wszystko kilka pomniejszych zmian da się zauważyć. Oto najważniejsze z nich:

  • zmienionego UI u sprzedawców
  • dodano miernik odległości do lornetki
  • zmieniono przeładowanie flar w helikopterze szturmowym
  • zablokowano możliwość zdobywania lootu za pomocą detektora metali na bezpiecznych strefach

Udanego polowania na jajka!

Matti

Fan gier komputerowych od lat 90'. Stary dziad Internetu.