TP-Link Neffos – smartfony pod choinkę

TP-Link Neffos – smartfony pod choinkę
Spis treści:

Jak pokazują tegoroczne badania przeprowadzone przez Deloitte[1] nt. świątecznych zwyczajów konsumenckich w Polsce i w Europie, coraz rzadziej robimy zakupy na ostatnią chwilę. Chcąc oszczędzić sobie kupowania nieprzemyślanych prezentów w tłumie innych osób nerwowo poszukujących pomysłów, do sklepów wybieramy się najczęściej w pierwszej połowie grudnia. Udało nam się uzyskać informacje od elfów z Laponii, że w listach do Świętego Mikołaja prośby o smartfony pojawiają się tak często, jak nigdy dotąd. W związku z tym przygotowaliśmy listę propozycji od TP-Link Neffos, które doskonale sprawdzą się jako prezenty pod choinkę.

Urządzenia mobilne cieszą się popularnością we wszystkich grupach wiekowych, jednak w szczególności dla młodych osób stały się „zaufanym asystentem”. Jak donosi Google[2] w swoich badaniach, polscy użytkownicy poniżej 25. roku życia do wyszukiwania informacji i oglądania wideo wykorzystują głównie smartfony. To także ich ulubione urządzenie, które zastąpiło w dużej mierze zegarki ręczne czy klasyczne budziki. Ponadto, ułatwia wykonywanie codziennych zadań, pełni funkcję podręcznego kalendarza, robi zdjęcia, odtwarza muzykę, pozwala korzystać z gier, map, nawigacji i poczty e-mail dosłownie wszędzie.

Seria smartfonów TP-Link Neffos X

Święta to idealna okazja, aby sprawić bliskiej osobie prezent nie tylko praktyczny, ale także miły dla oka. Myśląc o smartfonie warto sięgnąć po taki model, który jest funkcjonalny, cechuje się dobrą jakością wykonania, świetnym designem, wydajnością i szybkością oraz bezpieczeństwem – a do tego nie nadwyręży budżetu przeznaczonego na bożonarodzeniowe prezenty. Przykładem takich urządzeń są smartfony TP-Link Neffos z serii X modele: X1 Lite, X1 Max oraz X1 w dwóch wersjach sprzętowych, dostępne w dwóch kolorach – złotym i szarym. Cała seria została wyposażona w czytnik linii papilarnych, za pomocą którego odblokujemy telefon w mgnieniu oka, zabezpieczymy dane i aplikacje oraz wykonamy zdjęcie – zarówno przednim jak i tylnym aparatem. Smartfony wykonano z wysokiej jakości materiałów, a krawędzie są wąskie i zakrzywione. Sprawia to, że pewnie leżą w dłoni – bez względu na to, czy trzymamy X1 Max o 5,5-calowym wyświetlaczu, czy 5-calowe X1 lub X1 Lite. Ekran wybudzimy dwuklikiem, a funkcja obsługi w rękawiczkach przydaje się w chłodniejsze dni. Decydując się na zakup smartfonów TP-Link Neffos z serii X w przystępnej cenie otrzymujemy wydajny ośmiordzeniowy procesor, dobry 13MP tylny aparat z technologią PDAF (Phase Detection Auto Focus) oraz 5MP aparat przedni m.in. do wykonywania „selfie”, wzbogacony trybem upiększania. Cała seria działa w oparciu o system Android 7.0 Nougat. Pozwala on między innym na uruchomienie dwóch aplikacji jednocześnie, działa szybko i sprawnie oraz oszczędza baterię dzięki funkcji uśpienia w ruchu.

Seria smartfonów TP-Link Neffos Y

Rozwój technologii i zagarnianie przez nią coraz to większych obszarów naszego codziennego dnia sprawia, że smartfony kupujemy też najmłodszym domownikom. Jak pokazują badania[3] już 80% uczniów pierwszych klas szkół podstawowych posiada własny telefon. Według rodziców ma on służyć dziecku przede wszystkim do kontaktu. Innym ważnym zadaniem jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa. Do tego celu wykorzystywane są aplikacje oparte na geolokalizacji – dzięki nim łatwo sprawdzimy, gdzie w danym momencie przebywa nasza pociecha. W roli pierwszego telefonu dla dziecka idealnie sprawdzą się smartfony TP-Link Neffos z serii Y: modele Y5 czy Y50. Poza podstawowymi zadaniami, nie zawiodą także podczas odtwarzania wideo, gier czy zdjęć. Neffos Y5, został wyposażony w 5-calowy wyświetlacz HD IPS, czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon i obsługę połączeń 4G LTE. Takie parametry wraz z bardzo atrakcyjną ceną gwarantują wiele radości przy rozpakowywaniu prezentów. Mocną stroną tych niedrogich telefonów jest Android 6.0 Marshmallow, obecnie najpopularniejszy system operacyjny Google dla urządzeń mobilnych. Marshmallow włączy tryb uśpienia, gdy smartfon nie będzie używany, co istotnie wydłuży czas pracy na baterii. Zadba również o bezpieczeństwo użytkowników oferując większą kontrolę nad uprawnieniami dla aplikacji.

Gwarancja door-to-door

Wszystkie smartfony Neffos są objęte 24 miesięczna gwarancją door-to-door, czyli obsługą serwisową bez konieczności wychodzenia z domu. Jeżeli z urządzeniem wystąpią problemy, po zgłoszeniu zostaje ono odebrane przez kuriera i na koszt firmy TP-Link Neffos przekazane do serwisu. Po zakończonej usłudze serwisowej koszty odesłania sprzętu do właściciela także pokrywa producent. Prosto i wygodnie. Więcej informacji: http://www.neffos.pl/support/warranty-terms

TP-Link Neffos X1 Lite cena ok. 499 zł.

TP-Link Neffos X1 Max cena ok. 699 zł.

TP-Link Neffos X1 jest dostępny w dwóch wersjach sprzętowych w cenie od ok. 549 zł.

TP-Link Neffos Y5 cena ok. 299 zł.

TP-Link Neffos Y50 cena ok. 249 zł.

 

[1] Źródło: https://www2.deloitte.com/pl/pl/pages/consumer-business/articles/raport-zakupy-swiateczne-2017.html#
[2] Źródło: Raport „Google Consumer Baromete”, który jest efektem 5-letnich badań prowadzonych przez firmę Kantar TNS
[3] Źródło: Na podstawie badania F-Secure oraz sieci Plus Bezpieczny smartfon dla dziecka, przeprowadzonego na przełomie lipca i sierpnia 2017 roku na próbie 406 rodziców dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej. Wywiady przeprowadzano online na panelu internetowym (CAWI).