Mikropłatności w XDefiant

Mikropłatności w XDefiant
Spis treści:

Wielkimi krokami zbliża się premiera najnowszej gry od Ubisoft. Dostępny z modelu free to play XDefiant to multiplatformowy first person shooter. Twórcy postanowili podzielić się swoimi przemyśleniami na temat mikropłatności.

Brak Pay to Win

Wszelkie treści wpływające na rozgrywkę, które będzie można kupić, będą również dostępne do odblokowania poprzez wyzwania w grze. Przykładem może być odblokowanie frakcji DedSec, będzie można ją kupić lub odblokować za 700k XP. Czy jest to dobre rozwiązanie? Zależy jak długo trzeba będzie zdobywać określoną ilość doświadczenia.

Nagrody za spędzony czas w grze

Zwycięstwo lub porażka nie ma znaczenia. To, że spędzisz czas w grze będzie nagradzane, np. różnego rodzaju elementami kosmetycznymi, które pozwolą Ci personalizować swoich operatorów.

Oto lista przewidzianych przez twórców nagród dla graczy:

  • Darmowe nagrody Battle Pass
  • Wyzwania w grze (codzienne i tygodniowe)
  • Wyzwania Ubisoft Connect
  • Mistrzostwo broni
  • Nagrody za udział społeczności (twitch drops)

Personalizacja

Jednym z kluczowych elementów gry będzie personalizacja. Modyfikowanie wyglądu swoich postaci, broni i innych elementów w grze (animacje MVP gracza, karty gracza i paczki emotek).

Czy Ubi dotrzyma słowa i XDefiant faktycznie będzie grą przyjazną dla fanów bezpłatnego grania? Dowiemy się tego niedługo po premierze gry. Sam tytuł zapowiada się bardzo ciekawie.

Matti

Fan gier komputerowych od lat 90'. Stary dziad Internetu.