Leshy, gra w której wcielisz się w strażnika natury!

Leshy, gra w której wcielisz się w strażnika natury!

Kto z nas nie grał w którąkolwiek część Wiedźmina, a zwłaszcza Dziki Gon. Powieść Andrzeja Sapkowskiego już przed zainteresowaniem się CDPR była znana, a wydanie każdej następnej części gry poszerzała grono fanów białowłosego wiedźmina. Polskie studio Glivi Games da nam możliwość wcielenia się w jednego z najbardziej znanych potworów uniwersum!

Leshy to gra gatunku akcji z elementami RPG w której wcielamy się w tytułowego Leszego – strażnika lasu z mitologii słowiańskiej. Historia osadzona jest w 2040 roku kiedy to potężna korporacja aby sprostać wymaganiom klientów wjeżdża swoimi maszynami do puszczy, którą zamierza zrównać z ziemią. Jako tytułowy Leszy musimy zmierzyć się z ludźmi i nowoczesną technologią chroniąc matkę naturę przed zniszczeniem. Poza walką będziemy mieli okazję spotkać inne mityczne stworzenia, które pozwolą nam na poznanie lepiej historii naszego bohatera i eksplorować świat skrywający nieodkryte tajemnice.

Premiera gry jest planowana na 2023, niestety nie znamy jeszcze dokładnej daty. Wydawnictwem zajmie się RockGame S.A. które tak samo jak producent Glivi Games jest polską firmą.

I jak wam się podoba projekt gry Leszy? Czy spróbujecie wcielić się w strażnika lasu, który za wszelką cenę nie pozwoli niszczyć fluory i puszczy? Obserwujmy bacznie prace naszych rodaków, a jeśli solidnie przyłożą się do końcowego produktu społeczność Wiedźmina na pewno wesprze tytuł.