funko fusion

League of Legends - Spadek fps, problem

  • Thread starter Thread starter liveboxtosyf
  • Rozpoczęty Rozpoczęty
Jeżeli chodzi o tego radeona co ty masz miałem ten sam problem gdy miałem stary komputer, sterownik ekranu przestał działać... amd chyba tak mają, dodam że karta miała miesiąc i już się to działo przy większym obciążeniu
 
Mógłbyś krok po kroku opisać jak to zrobić dokładnie bo wiem, że duzo osob robi w tym bład. Trzeba jakis program, itp itd

Wchodzisz w panel sterowania, szukasz opcji Odinstaluj program, na liście znajdziesz AMD Catalyst Install Manager, zaznaczasz go i dajesz odinstaluj. Następnie odpala Ci się kreator instalacji i zaznaczasz express uninstall. Potwierdzasz i czekasz aż zakończy odinstalowywanie. Na koniec restartujesz komputer w celu zapisania zmian i gotowe.
 
Jeżeli chodzi o tego radeona co ty masz miałem ten sam problem gdy miałem stary komputer, sterownik ekranu przestał działać... amd chyba tak mają, dodam że karta miała miesiąc i już się to działo przy większym obciążeniu
Patrząc na to, że po wybraniu opcji "vsyn" działa jeden meczyk a z czasem coraz gorzej to musi być wina wiekszego obiazenia, tyle, że temperatury nie są tragiczne a nawet w normie :< Sugerujesz coś ? Tak na marginesie skąd jesteś ? nie wiem czemu ale Twój avatar przypomina mi dawną kumpele xd
 
Tak problem. Już tłumaczę. Kiedyś się właśnie napaliłem na takie programiki i zainstalowałem to. Po jakimś okresie używania komputer zwolnił i to znacząco. Pomógł tylko format bo komputer był tak zaśmiecony właśnie przez ten program, że nie da się tego opisać.

P.S
Game Booster nie przyspiesza działania ani systemu ani gier. Uwalnia tylko zasoby komputera poprzez wyłączenie zbędnych usług\procesów co powoduję zwiększenie ilości dostępnej pamięci RAM i nieco uwalnia procesor od niepotrzebnych w czasie gry procesów.

Lepiej już samemu powyłączać zbędne programy i usługi :)
 
Polecam ci pobrać program Razer Cortex, podwyższa twoje fps w obojętnie jakich grach :)
Dziękuje za poświecony czas ale również nie wierzę w tego typu programy tym bardziej, że jeszcze nie dawno nie miałem problemu przy tak mało wymagającej grze więc jestem świadom, że mogę na czysto sobie śmigać w gierce tylko muszę naprawić usterke :)

Wchodzisz w panel sterowania, szukasz opcji Odinstaluj program, na liście znajdziesz AMD Catalyst Install Manager, zaznaczasz go i dajesz odinstaluj. Następnie odpala Ci się kreator instalacji i zaznaczasz express uninstall. Potwierdzasz i czekasz aż zakończy odinstalowywanie. Na koniec restartujesz komputer w celu zapisania zmian i gotowe.
Hej :) Z tego co mi wiadomo, to pierwsz trzeba odinstalować Catalysta czyli to co wyżej opisałeś ale mi głownie chodzi o następny etap. Catalyst to chyba tylko jakiś podsterownik czy jak kto tam nazwać a ja muszę totalnie wszystko odistalować i na czysto od nowa cała karte graficzną ze sterownikami zainstalować. Czytałem coś, że najlepiej jakimś programem który czysci doladnie zeby nie zostały jakieś pozostałości dlatego pytam się bo wszędzie inny program i inne zdanie :)
 
Zrobiłem tak : Odisnstalowałem tak jak pisałeś ten Catalyst w "programy i funkcje" -> Reset kompa - > Uruchomiłem w trybie awaryjnym -> usunąłem pozostałości dzięki programowi "driver cleaner" -> uruchomiłem ponownie komputer w normalnym trybie - > Pobrałem sterowniki poprzez opcje ze strony "Autodetected" czy jakoś tak który automatycznie znalazl najnowszy ster pod moja kartę i reset komp po zainstalowaniu.
Mam pytanie, prócz Catalysta Cotrol Center zainstalował mi się jakiś dodatek "AMD Gaming evolved". Mam go mieć uruchomione ? może wg go odistalować. Tutaj ciekawy screen z niego który wymaga ode mnie optymalizacji mojej gierki : http://scr.hu/9klw/0d8zr
 
Cześć!

Rozumiem, że masz problem z niską liczbą klatek na sekundę (FPS) oraz pingiem w grze **League of Legends**. Oto kilka propozycji, które mogą pomóc.

### 1. Sprawdzenie procesów działających w tle

Upewnij się, że żadna niepotrzebna aplikacja nie obciąża Twojego systemu.

- Naciśnij **Ctrl + Shift + Esc** aby otworzyć Menedżera zadań.
- Przejdź na zakładkę **Procesy** i sprawdź, które aplikacje zużywają dużo zasobów (CPU, RAM).
- Zamknij te, które nie są niezbędne do działania systemu.

### 2. Aktualizacja sterowników karty graficznej

Chociaż już to robiłeś, upewnij się, że masz najnowszą wersję sterowników.

- Wejdź na stronę producenta Twojej karty graficznej.
- Pobierz i zainstaluj najnowsze sterowniki.

### 3. Optymalizacja ustawień gry

- Uruchom **League of Legends**.
- Przejdź do ustawień gry i zmniejsz poziom detali graficznych.
- Wyłącz efekty specjalne, takie jak cienie, antyaliasing.
- Zmniejsz rozdzielczość gry, jeżeli to możliwe.

### 4. Dezinstalacja i ponowna instalacja programu **WTFast**

Jeżeli zauważyłeś problemy po zainstalowaniu tego programu, spróbuj go całkowicie odinstalować i zobacz, czy problem nadal występuje.

- Wejdź w **Panel sterowania > Programy i funkcje**.
- Znajdź **WTFast** na liście zainstalowanych programów i kliknij odinstaluj.
- Po odinstalowaniu, uruchom ponownie komputer.

### 5. Sprawdzenie temperatury komponentów

Nadmierne ciepło może powodować spadki wydajności.

- Sprawdź temperatury komponentów podczas gry za pomocą programów typu **HWMonitor**.
- Jeżeli temperatury są zbyt wysokie, sprawdź czy wentylacja w obudowie działa prawidłowo.

### 6. Aktualizacja systemu i komponentów

Upewnij się, że Twój system operacyjny oraz wszystkie istotne komponenty są aktualne.

- Uruchom **Windows Update** i sprawdź, czy są dostępne aktualizacje.
- Zaktualizuj wszystkie komponenty systemowe (np. .NET Framework, DirectX, itp.).

Jeżeli nadal masz problemy, spróbuj wyczyścić pamięć podręczną gry lub zainstalować ją na nowo na innym dysku twardym, jeżeli masz taką możliwość.

Proszę daj znać, czy te kroki pomogły i czy jest coś jeszcze, z czym mogę pomóc.
 
Back
Do góry