funko fusion

League of Legends - Spadek fps, problem

  • Thread starter Thread starter liveboxtosyf
  • Rozpoczęty Rozpoczęty
ściagam, powiedzmi ja mam temperature sprawdzi hdmonit w trakcie programu czy program ma byc wlaczony i po jakism czasie sprawdzic temp ?
 
odpalilem program i do razu kompa wylaczylo.. po wkliknieciu "uruchom" nie wiem ale chyba go nie wlaczam drugi raz bo sprzet popali czy cos i nic nie bede mial z kompa. Jesteś pewien ze to wskazane ?
 
No dlatedo piszęze to jakies pojebane i najgorsze ze tak nagle... masz jeszcze jakis pomysl czy odpuszczasz ?
 
Rozmawiałem z kumplem odnośnie tego problemu. Powysyłałem te screeny, powiedziałem co się dzieje itp. Doradził wymienić pastę na procesorze oraz wyczyścić radiator. Nie wiem co to ma do fpsów, ale możliwe że procesor nie może wyrobić. Temperatury były takie średnie. Co do pasty możesz użyć arctic cooling mx 4 lub zalman stg 2. Do tego momentu jak na razie moja wiedza się kończy :)
Jeżeli nie czyściłeś komputera od nowości na pewno mu się to przyda.
 
Wielkie dzieki Tobie jak i Koledze. Spróbuje choć przyznam nigdy tak dokładnie nie czyściłem, zawsze bałem sie ze coś spartole :< Jeśli już poświeciłeś tyle czasu mogłbys znalezc mia jakis dobry poradnik jak wyczyscic to wszystko ? szczerze wstyd isc do sklepu komp. bo nie umie sie takich prosrtych rzeczy zas na necie jak widze ludzi co myja ten radiator w wodzie to cykam sie. Co do pasty, można przez neta zamówic i jest to duzy wydatek ?
 
Cześć jutro idępo paste ale stwierdzilem ze dzis wyczyszcze chociaz go troche i odkrecilem w sumie to odczepilem bo mam na zaczepy ten radiator i posprzatalem wiatrak jak i radiator od kurzu. Pasty nie ruszalem a troche jej jescze bylo myslisz ze dojutra nic sie nie stanie jesli podlaczylem wyczyszczony lecz ze stara pasta ?
 
Dam znać na pewno, słuchaj tak wpadlem przed wchila na to, że zawsze jak odpalam menadzer urzadzen przez ctrl + alt + del od razu pokazuje kolło 100 % uzycia procesora ale od razu spada, jakby wlaczenie tej komendy uzywalo 100 % procka.. Pokaze Ci na wykresie to bo srceen nie slapie tego 100 % bo od razu spada. http://scr.hu/9klw/5duih obczaj zawsze tak sie zaczyna ten wykres i dodam ze bylo tak przed dzisiejszym otwarciem radiatora i bardzo mozlize ze nawet przed wystapieniem calego problemu. Także to zjawisko to nie objaw dzisiejszej akcji ale przypomnialo mi się dziś a może ma znaczenie.
 
Nie jestem wstanie wypowiedzieć się na ten temat. Możliwe, że system windows 10 potrzebuje tyle procesora do otwarcia menadżera. Wydaje się to dziwne ale win 10 jest mało dopracowany i to może być problemem.
 
Chyba na to wyglada, bo temp są dobre a uzycie spada po nie calej sekudzie xd powiedz mi jeszcze Java i Flash player ma jakis wplyn na gre ? bo patrze ze mam najnowszej javy ale nie wiem co wybrac na stronie javy a flash player widze ze jest 32 bit a mam 64 komp do tego w menedzerze np mam 2 playery odplaone gdzie jeden zzera w chu duzo
 
Java w niektórych grach ma znaczenie. Flash nie. On tylko potrzebny jest jeżeli odtwarzasz właśnie youtube, twitch i grasz w gry przeglądarkowe. Chociaż ostatnio coś się z tym flash playerem stało. Google chrome już korzysta ze swojego flasha. Co do tych bitowych wersji powiem tak. Aktualnie flash playera nie mam zainstalowane bo google chrome go posiada, ale widziałem że też miałem wersję 32 bitową a system był w 64 bitach.
No niestety ten Flash pobiera dużo pamięci gdy właśnie oglądasz jakieś streamy itp.
 
Mam szybkie proste pytanko bo sciagnalem super program do temp widac jak byk co sie przegrwa. Co oznacza CPU0 CPU1 CPU2 CPU3. Cpu0 skacze z 55 do nawet 80 caly czas jak robie jakis ruch to skacze od razu uspkoja sie chwilo jak nic nie robie ale tak czy siak skacze, nie wiem co to ale na 100 % sie przegrzewa. Pokaze Ci screenka co za programik przytulilem ale nie sugeruj sie temp bo skacze caly czas. http://scr.hu/9klw/a4bmg http://scr.hu/9klw/oezl9 . Dodam, że to są temp w sumie na spoczynku bo oglądam tylko twicha a tak to totalnie wsyztsko off na kompie nawet 2 strony w przegladarce uzywam. Pytanko jeszcze zanim wymienie paste, myslisz ze grafike tez ruszyc przy okazji czy lepiej nie kombinowac ? :D
 
Back
Do góry