funko fusion

League of Legends - Spadek fps, problem

  • Thread starter Thread starter liveboxtosyf
  • Rozpoczęty Rozpoczęty
L

liveboxtosyf

Gość
Cześć, szukam rady eksperta a, że jestem zielony w tematach komputerowych to pewnie 70 % użytkowników uważam za eskpertów szczerbol2.gif
Grywam w grę "league of legends", od zawsze mam problem z pingiem bo nietsety mieszkam w tak dziwnym miejscu, że tylko neostrada i netia mnie obsługuje więc za pewne nie trzeba tłumaczyć jak Ci operatorzy lecą w chu..(zresztą sam moj nick wszystko ładnie streszcza). Prócz pingu w grze są tak zwane fps. Zawsze miałem na prawdę pełen podziwu jak na 6 letni komputer bez żadnych wymian sprzętowych. Wynosił on koło 300-120 gdzie 300 to był start gry i miejsce gdzie mało tektur jest a 120 to jak jest zamieszanie czyli np walka 5 ciu na 5 ciu itp itd. Od paru dni nie wiem czemu ale 120 to ten najwyższy a w środku gry gdy są jakies walki czy bije jakieś strowry no cokolwiek co wymaga więcej zasobów fps skacze w granicach 80-30 .. Mało tego, gdy minimalizuję grę fps spada do 15, niby to normalne gdy się minimalizuje ale jakoś pare dni temu tak nie miałem.

1.Komp od robaków wiruchów i innych syfów wyczyszczony. Skanowałem Spyhunterem, kasperem, malvare bytes, adw cleanerem i optymalizowałem Achampoo. Wszystkie programiki z licencją także dokładne skany
2.Reintsalowałem grę.
3.Co do karty graf, odistalowywalem i instalowałem przez strone jak i płytkę, tak samo próbowałem aktualizować stery w menedzerze jak i przez strone jak i przez "driverMax"
4.Od momentu gdy się spierniczyło, również po tych wysztskich próbach użyłem "przywrócenia systemu" o jakiś tydzień.
5.W trakcie gry, wszystko zbędne wyłączone, zręszta po nie dawnym zainstalowaniu systemu tak czy siak nic nie mam prócz antywira. Temperatury także w normie
6.Programy typu adobe,flash player, net framework, javy itp "niby" zaktualizowane. Pisząc niby mam na myśli np net framework bo nie moge zainstalowac 4/0 i 3/5 bo jest napisane ze mam aktualna wersja badz nowsza ale patrza w programy i funkcje tego nie widze. Tak samo nie posiadam dirict X ale nie mam go od początku formata i normalnie gra smigala albo byajmiej tez tego nie widzę w panelu.


Jeśli chodzi o sprzęt to wygląda to mniej więcej tak jak na pomiarze temp : http://scr.hu/9klw/7cpf4. System windows 10 64 bit. Procek : AMD phenom™ II x4 955. Zasilacz 550 W.

Dodam może coś istotnego, wydaję mi się, że stało się to po kombinowaniu z programe taki jak "WTFast". Próbowałem zbić ping i rzeczywiście zbiłem z 80 do 56 ale tak jakby kosztem fps. Średnio wydaje mi się , żeby to była wina jakiegoś wirusa bo raczej tyle antywirów by to zobaczyło tym bardziej ze system dość świeży a jedyne co na kompie robię to parę gierekm favebook i twich.tv, sprzęt też nie powinien być tu problemem ponieważ wszystko dzieje się nie przełomie dwóch dni. Dziwne, żeby "wczoraj" śmigało na prawie największej wydajności i fps jak nie jeden pro gracz z kompem za pare tysi a "jutro" działa jak puszka to wymiany. :<

Bardzo prosiłbym o pomoc, nie chciałbym wzywać kogoś do takiej sprawy a może dla niektórych jest to pestka a dla innych nawet przyjemność
wesoly.gif
 
Możliwe że po prostu twój komp już nie domaga :/ karta graficzna się wypala i przychodzi już czas na twój piec :/ miałem tak samo w jeden dzień wszytko ładnie śmiga a na drugi DUPA! Rozjechał się na 4 lata strony :/
 
Jak to w twoim wypadku wygladalo? w sensie na czym to zauwazyleś bo zgaduje, że nie po fps i nawet nie grasz w lola :D
 
Możesz troszkę to rozwinąć? jak wyżej napisałem trochę zielony jestem choć od tego kombinowania drugi dzień coś zaczynam łapać i w s umie rozkładam ręce. Pytanie dodatkowe, ping może wpływać na tak zwane spajki ? ze niby wtfast zbije mi ten ping albo czasem sam zejdzie do 58 ale płynność jest taka jakby byly caly czas minimalne scinki ?
 
W moim przypadku wyglądało to tak że przegrzałem sobie kartę na Skyrim (rip. Geforce gtx 7300 :/) później zacząłem odczuwać spadki płynności z powodu nie wyrabiającej karty :/ A lol zakończył jej żywot bo kiedyś grałem :3
 
Zmieniłem w lolu na czekaj na schynronizacje klatek czy jakos tak i rzeczywiscie z jedna gierka czy dwie wydawaly sie w normalnie ale juz nastepne nie i nie bylo roznicy czy jest zaznaczone czy odznaczone. Powiedzcie mi bo trochę czytałem, że fps ma coś wspólnego z płynnościa ale jednak są odmiennością. Myśle, że przyczepiłem się tych fps a problem leży w niewyrazistej płynności. Co może mieć na to wpływ ? ta cala defragmentacja dysku albo rejetru moze miec na to wpływ ? Zauważyłem rowniez, że procz rozgrywki wszystko jest zamulone. Ruszając myszką w kliencie czy nawet piszac wiadomosc do kogos czuc "zamułe" jak za szybko piszę do kogoś to np kończe pisać i widze jak to sie przetwarza. Tak samo ruszając myszką, np szukając postać widać takie zamulenie myszki ruchu.
 
Trochę mi się składnia zdań pierniczy widzę ;p Sorka ale siędziałem tygodniami nad pingiem, teraz walcze z grafiką czy czymkolwiek to jest i zamiast spędzać miło czas w wolnej chwile gdy jestem w domu to zamieniam się w jakiegoś amatora komputerowac..
 
Powiem tak, nie jestem jakimś specem od komputerów. Tej defragmentacji dysku możesz spróbować, bo ona usuwa śmieci itp. Co do fps ma ona wpływ na płynność. Jak masz mało fps to płynność gry jest bardzo mała. Stawiałbym tutaj na ten dysk ale mogę się mylić :) Bo jeżeli wcześniej nic się nie działo to w każdej chwili dysk mógł paść.
Wejdź do tego programu HD Tune jeszcze raz i wyślij screena z zakładki Health oraz Error scan.
 
Jestem w trakcie ale muszę napisać, że error skan robi się cholernie długo. Mam dopiero zapelnienione 4 górne linie na zielono w ciągu 20 minut. Druga rzecz zakładka health nie wyświetla nic : http://scr.hu/9klw/r8265. Oglądałem specjalnie jakiś filmik jak inni to robią i jednemu wyswietlalo a drugiemu nie. Przy okazji zauważyłem, że "inni" mają w zakłdace "info" opisane supported i acitve a ja mam pusto : http://scr.hu/9klw/kzlk9. Sprawdziłem więc w menadzer zadań/kontroler IDE /ATA/ATAPi i również mało danych : http://scr.hu/9klw/wqh9v. Dodatkowo załączam screena z programu cristaldyskinfo : http://scr.hu/9klw/sjefw. Za jakiś czas dodam ten error scan ale coś czuje ze jeszcze z godzina ... co mnie nie pokoi ale siedzac nad tym parę dni to i godzina nie zbawi. Dzięki i czekam na kolejne rady
 
Nie wiem czy nie jest to cos podobnego ale mam program Ashampoo i jest tez opcja w niej defragmentacja dyskow, zanim to zrobie moge zrobić analizę i też pokazuje te kwadraciki. Załączam screna po kliknieciu analizy : http://scr.hu/9klw/4l4al oraz dysk C : http://scr.hu/9klw/bdabw

Co do menedzera często zauważam, że wchodząc niego na samym początku mam dysk koło 100 % i czasem jakis przypadek ze procek ponad 50 % i pamiec. Wszystkie wartosci po chwileczce maleją do normy. Aktualnie oglądajac strim na twichu i pisząc ten temat, wygląda to tak : http://scr.hu/9klw/levx2
 
Na pewno to zrobię a powiedz mi jest róznica czym ? bo wiem, że można w samym systemie w sensie w fabrycznych programach winodwsa zrobica mozna programami ktore sie sciaga. Widziałem jakieś defragllery defragi itpitd myslsiz ze moj ashampoo wystarczy? Trochę już mi nerwy siadają, cały czas od kilku dni w tym siedzę i przejchałem miliony postów po czym nic nie pomogło a na prawdę próbowałem wielu rzeczy :< Jest taka szansa, że problem tkwi w tej defragmentacji ? Nie wiem czy to już obsesja ale prócz grania oglądam też strimy czyli ludzi grajacych na live i chyba też zauważyłem tam dziwną płynność .. mimo ze ogladam na full hd.. do tego wydaje mi się, że wchodząc w jakiś folder ikonki znajdujące się tam dość długo się ładują (na początku są po prostu białe i powoli dostają swoj interfejs) MAm nadzieje, że to już nie obsesja ale może coś to podpowie nam.
 
No wiesz. Defragmentacje można zrobić, sprawdzić czy coś sie poprawiło. Jeżeli nie trzeba szukać dalej. Myślę że ashampoo wystarczy. Co do tego nieszczęśliwego dysku Error scan bedzie wymagany bo wykluczymy kolejny osprzęt.
 
Defragmentacje zrobiłem, niestety nie pomogło. Wszedłem też w catalysta i probowalem z wlaczonym jak i wylaczona shyn pioonowa. Rowniez nic. Zaczałem Error scan także prosiłbym, żebyś wieczorkiem wszedł oblukać screen :)
 
Back
Do góry