Fortnite w pierwszej osobie? Tryb FPS może pojawić się jeszcze w tym roku!

Fortnite w pierwszej osobie? Tryb FPS może pojawić się jeszcze w tym roku!
Fortnite z pierwszej osoby
Spis treści:

Fortnite od zawsze był grą w trybie trzecioosobowym, jednak gracze od dawna oczekiwali na dodanie trybu pierwszoosobowego. Epic Games do tej pory milczało na ten temat, ale ostatnie przecieki sugerują, że tryb pierwszej osoby może pojawić się w Fortnite jeszcze w tym roku.

Pierwsze ślady trybu pierwszoosobowego

Pierwsze oznaki trybu pierwszoosobowego w Fortnite ujawnił znany leaker HYPEX. Po wydaniu trybu Zero Build w sieci zaczęły pojawiać się klipy pokazujące grę z perspektywy pierwszej osoby. Początkowo wielu graczy podchodziło do tych doniesień sceptycznie, jednak wraz z rosnącą popularnością trybu Zero Build, społeczność zaczęła coraz bardziej oczekiwać trybu pierwszoosobowego.

Konkurencja

Rosnąca popularność konkurencyjnych tytułów battle royale w pierwszej osobie, takich jak Apex Legends i Call of Duty: Warzone, prawdopodobnie skłoniła Epic Games do rozważenia dodania tego typu trybu do Fortnite.

Przecieki i potwierdzenie

Pierwsze pliki związane z trybem pierwszej osoby pojawiły się w grze wraz z aktualizacją v23.00 w 2022 roku. Gracze zaczęli publikować nagrania, na których doświadczali widoku z pierwszej osoby w trybie Zero Build. Leaker ShiinaBR potwierdził później, że był to jedynie błąd, jednak finalny tryb może wyglądać podobnie.

Podczas wydarzenia State of Unreal 2024 na GDC 2024, Epic Games w końcu oficjalnie potwierdziło, że tryb pierwszej osoby pojawi się w Fortnite jeszcze w tym roku. ShiinaBR dodatkowo potwierdził tę informację, publikując najnowsze screeny z trybu.

Kiedy premiera?

Dodanie trybu pierwszoosobowego z pewnością ucieszy społeczność Fortnite, zwłaszcza biorąc pod uwagę wciąż wysoką popularność trybu Zero Build. Na razie jednak Epic Games nie podało dokładnej daty premiery.