Czy inZOI pojawi się na Steam?

Czy inZOI pojawi się na Steam?
Spis treści:

Najnowszy trailer od Krafton, znanego koreańskiego wydawcy odpowiedzialnego za takie tytuły jak PlayerUnknown's Battlegrounds czy The Callisto Protocol, zaskoczyło świat gier. Firma jest w trakcie tworzenia realistycznej gry symulacyjnej opartą na silniku Unreal Engine 5. Pomimo tego, że szczegóły dotyczące gry są obecnie skąpe, gracze z niecierpliwością czekają, kiedy i gdzie obędzie się premiera inZOI. Na dzień dzisiejszy nie jest pewne, czy inZOI będzie dostępne na platformie Steam. Jednak potwierdzono, że gra będzie dostępna na PC, co jest jedyną zweryfikowaną platformą do tej pory.

Mimo braku oficjalnych szczegółów, można przypuszczać, że inZOI zostanie uruchomione na Steam, analizując historię wydań gier PC przez Krafton. Warto zauważyć, że wszystkie tytuły Krafton uruchomione na PC są dostępne na platformie Steam, zarówno te, które firma samodzielnie opracowała, jak i wydała. W związku z tym, nawet bez oficjalnego potwierdzenia, wydaje się prawdopodobne, że inZOI będzie dostępne na Steam w dniu premiery. Ale co z innymi możliwymi platformami dla wersji PC na Steam inZOI?

Niestety, oficjalne platformy dla inZOI nie zostały jeszcze ujawnione. Jednak ta gra wydaje się idealnie nadawać do gry na konsolach. Z tego powodu uzasadnione jest przypuszczenie, że inZOI zostanie wydane na PS5 i Xbox Series X/S. Perspektywy dla konsol poprzedniej generacji wydają się jednak mniej obiecujące. Ze względu na wysoką jakość grafiki i wykorzystanie silnika Unreal Engine 5 mało prawdopodobne jest, aby inZOI zostało wydane na PlayStation 4 i Xbox One. Te systemy po prostu nie są zaprojektowane do obsługi tak wymagającej grafiki. Warto jednak zaznaczyć, że to jedynie spekulacje. Jeśli Krafton będzie zaprzeczać tym założeniom, z przyjemnością zaktualizujemy naszych czytelników.