Darmówki z Epica- #14 Battlefront 2 Edycja świąteczna

Darmówki z Epica- #14 Battlefront 2 Edycja świąteczna
Spis treści:

Witam! Dziś nie będę przedstawiał czym jest Battlefront bo to powinien każdy wiedzieć, strzelanka w świecie Star Wars. Nazwijmy Battlefield na sterydach. Problem zaczyna się od samego Epica. W czwartek 15.01.2021 trudno było pobrać grę. kilka relogów, restart kompa, restart sieci i ciągle „gra niedostępna”. Po mimo odebrania jej. Doszedłem do wniosku, że jest to związane z połączeniem dwóch platform. Tak pierwszy raz mam grę EA na innej platformie. Był to dla mnie szok w momencie chęci pobrania Battlefronta. Epic włącza nam Origina i stamtąd pobiera grę. WTF?! Dodam, że Edycja świąteczna często odblokowuje się po jakimś czasie i jest to dość powszechny błąd.

GENERAL KENOBI!

Menu główne jest bardzo przyjemne i klimatyczne. Typowo Star Warsowe i nawet przypominające pierwszą grę z tego uniwersum czyli Mroczne widmo. Swoją drogą świetna gra w mojej nostalgicznej pamięci :D.

Jednak to co widzicie na obrazku jest już po rozwiązaniu kolejnych problemów z połączeniem z EA. Ponieważ nie widziałem swojego progresu misji dziennych itp. itd. Okazuje się jednak, że ma to małe znaczenie, bo i tak nic nie da się kupić xD. Mam kredytów bo już kiedyś jak się okazało grałem. Mam też jakąś dodatkową walutę. Nie wiem co to. Prawie wszystko odblokowane, oprócz poziomów i kart. Gra w tym momencie sprowadza się do grindu kart (ulepszeń każdej z postaci). Brak rankingu czegokolwiek.

Za Imperium!

Kocham grać w tego typu strzelankach snajperami. Tak bo jest to dość proste i nie ma prawie w ogóle balistyki pocisku. Natomiast i tak bardzo łatwo cie zabić jako zwykły szturmowiec. Nawet na kilka set metrów. Tak czy siak strzela się świetnie. Graczy jest mnóstwo. Grę wyszukuje mi szybciej niż ranking w CS:GO KEKW.

Przez pierwszą grę musiałem się odnaleźć i nauczyć się rozpoznawać strony. Co jest dodatkowo ciężkie, ponieważ w trzech seriach są różni przeciwnicy. Oprócz tego sterowania i poruszania. Zazwyczaj jesteśmy przyzwyczajeni do widoku pierwszoosobowego. Nie w Battlefront. Widok trzecioosobowy, trochę utrudnia, ale niewiele. Kwestia szybkiej adaptacji.

ZIUUUM! PIU! PIU! PIU! ZIUUUUM!

Jakie odczucia jeśli chodzi o myśliwce? Kurde super, szkoda, że totalnie, ale to totalnie nie potrafię latać. Trzy pierwsze podejścia skończyły się rozwaleniem o budynek, albo zestrzeleniem. Za czwartym udało mi się kogoś zestrzelić. Fartem, ale udało się po czym spadłem na ziemie …

Tyle z moich myśliwców, ale najbardziej podobały mi się dźwięki nawet grając na głośnikach czuć było jakbyś był w środku jednego z latających statków. Super!

Kenobi! Idę po Ciebie!

Najważniejsza część Sith i Jedi. Grałem wszystkimi postaciami. Każda pokazuje swoją unikalność i jest odmienna. Czuć nawet charakter postaci, którą się poruszasz. Dodatkowo jeśli bardziej się zna techniki walki mieczem świetlnym widać, że też to zostało odwzorowane. Ruchy nie są przypadkowe.

Tak czy siak bycie Jedi, jest nudne. Postaci oprócz Yody są mało mobilne, ale taki ich wcześniej wspomniany charakter. Najlepiej grało się Darth Maulem. Bardzo mobilny, szybki, podwójne miecze. Odblokowanie karty pozwala mi dusić więcej niż jedną osobę. Boska postać.

Fajne jest to, że jeśli któryś z użytkowników mocy pojawia się po jakieś stronie i potrafi się nią grać to siejesz pogrom. Odwzorowuje to bardzo dobrze ich siłę na polu bitwy z filmów. Kilku Sithów czy Jedi sami mogli rozgromić setki żołnierzy.

Pomimo wszystkich problemów, brakiem nagród w grze, bo EA chyba za mocno przejęło się hejtem, gra się bardzo, bardzo dobrze. Powiem, że jeśli chcesz się odprężyć, bez skilla, pograć. To najlepsza pozycja. Zachęca do tego wszystko od grafiki po strzelanie i zmiany otoczenia. Osobny tryb do walki jako bohaterzy serii. Na prawdę polecam!

Gra to 4.5/5 Okejki! Superancka <3