Połączenie znanego trybu Prophunt z Dead by Daylight. Czym będzie nowa gra produkcji FNTASTIC?

Połączenie znanego trybu Prophunt z Dead by Daylight. Czym będzie nowa gra produkcji FNTASTIC?
Spis treści:

Halloween już niedługo także sezon na gry z lekkim dreszczykiem emocji rozpoczęty. Chciałbym przedstawić wam grę rozwijającego się studia FNTASTIC (The Wild Eight, Radiant One, The Day Before). Połączenie lubianego przez graczy trybu Prophunt z survival horrorem z asymetrycznym trybem rozgrywki wieloosobowej Dead by Daylight. Na czym będzie polegać ta fuzja w nowej grze Propnight?

Czterech graczy współpracując musi naprawić 5 propmaszyn, otworzyć bramę i przebiec przez nią lub doprowadzić do skończenia się czasu będąc ściganym przez morderce. Aby zabić ocalałego, potwór musi powalić go na ziemię następnie podnieść go i umieścić w najbliższym hypnokrześle. Jeśli nie zostanie on uwolniony niczym jego czas minie, umrze. Jeżeli będzie umieszczony na hypnokrześle trzeci raz, zginie natychmiastowo. Naprawa propmaszyn oraz ratowanie innych graczy zwiększa czas trwania rundy. Dodajmy do tego zamienianie się przez ocalałych w rekwizyty i ukrywanie się po całej mapie, aby uciec zabójcy.

Ocalały ma do wyboru pięciu nastolatków wyposażonych w startowy ekwipunek taki jak apteczkę, energetyczny napój, magiczną książkę lub lampę błyskową pomagającą przetrwać im rozgrywkę. Za różne czynności takie jak naprawa propmaszyn, ogłuszenie rekwizytem lub drzwiami mordercy będą nagradzani monetami. Za wspomnianą walutę będzie można otwierać lootboxy z których wypadną nam przydatne przedmioty.

Zabójca ma do dyspozycji cztery potwory o rozmaitych umiejętnościach: utrudnianie naprawy propmaszyn, odkrywania w najbliższej lokalizacji ocalałych nawet jeśli przybierają postać rekwizytów i w co raz to dłuższym pościgu szybsze poruszanie się. Wyjątkowymi perełkami są zdolności przybrania postaci jednego z graczy biorącego udział w rozgrywce lub rekwizytu rozsianego po mapie, możliwość stania się niewidzialnym, rzucenia noża działającego jak mina raniącego najbliższego ocalałego, krótkie latanie nad obiektami mapy i stworzenie oka ułatwiającego znaleźć ci ukrywającego się gracza.

A więc co sądzicie o Propnight? Według mnie gra ma przed sobą dobrą przyszłość, będąc wspierana przez społeczność Dead by Daylight oraz miłośników trybu Prophunt. Możemy też zauważyć, że producenci chcą uchwycić się klimatu horroru wprowadzając zabójcę wyglądającego jak zakonnica z serii filmów Obecność. Gra będzie miała premierę 30 Listopada!