GTA 6: Zmiany ekwipunku?

GTA 6: Zmiany ekwipunku?
Spis treści:

Wydaje się, że Rockstar planuje radykalną zmianę w związku z ekwipunkiem broni w nadchodzącej grze, co może całkowicie odmienić rozgrywkę.

Po latach grania w GTA V, w grudniu fani tej serii doczekają sie trailera GTA 6. Jedną z kluczowych cech, która wyróżniała piątkę, może jednak zostać gruntownie zmieniona przez dewelopera Rockstar.

GTA News i Rockstar Universe jednogłośnie donoszą, że w GTA 6 gracze będą w stanie nosić tylko ograniczoną ilość broni. Tak, jak Rockstar już to zrobił na Dzikim Zachodzie, Red Dead Redemption 2. W GTA V można było nosić wszystkie znalezione rodzaje broni. To może i nieco nierealistyczne ale wprowadza dodatkową frajdę i idealnie wpisuje się w koncepcję otwartego świata.

Porównanie do Red Dead Redemption 2 budzi zainteresowanie. Ten westernowy thriller jest często kojarzony z wysokim stopniem realizmu w grach wideo. Czy Rockstar planuje podobne podejście do GTA 6? Jeśli plotki się potwierdzą, mogą przynieść istotne zmiany w rozgrywce, ponieważ dzikie strzelanie z imponującą ilością broni, jaką seria zawsze oferowała, przestałoby być opcją.

W RDR 2 broń gracza jest dostępna poprzez konia, czyli środek transportu. W równoważniku do tego w GTA byłby to prawdopodobnie samochód. Biorąc pod uwagę, że czas życia większości samochodów w grze jest dość krótki realizacja tego ogranicznika może być wyzwaniem. Jesteśmy ciekawi efektu!

Fani mają podzielone zdanie

Trudno wyczuć nastawienie społeczności gracz. Z jednej strony rewolucyjne zmiany pchają nas do przodu, z drugiej jednak możemy zatracić znany od lat "feeling" gry. Należy pamiętać, że nie każda część GTA cieszyła się takim samym dobrym odbiorem.

Na chwilę obecną, mamy do czynienia z plotką. Być może dowiemy się więcej na początku przyszłego miesiąca. Jeśli przypuszczenia się potwierdzą, GTA 6 może różnić się znacząco od swojego bezpośredniego poprzednika.

b47

Największa leniwa buła