Akcja Wasze ulubione gry akcji

N

ninja666

Gość
Po kilku tematach czysto opisowych, czas na temat typowo dyskusyjny. Na pewno każdy miłośnik gier akcji ma jakiś tytuł/tytuły, przy których spędzał dnie i noce, przechodząc je nawet po kilka(naście/dziesiąt) razy i które wspominacie dobrze do dzisiaj. Napiszcie jakie są wasze ulubione tytuły akcji i krótko opiszcie, czemu wam się podobają.

To ja zacznę:
Grałem w wiele tytułów akcji, lecz moimi ulubionymi zdecydowanie są:
a) seria Quake - kultowa wręcz seria, jeśli chodzi o FPSy, dzięki nim wyrobiła się większość kanonów współczesnych strzelanek. Poza tym, takiego popierdzielonego i jednocześnie mrocznego klimatu, nie znajdziesz w żadnym tytule akcji.
b)Unreal - za niepowtarzalny klimat, świat i fabułę. Do dzisiaj pamiętam tych czterorękich kosmitów uciekających w popłochu przed Skaarjami, a potem radośnie wiwatujących na widok mnie przebijającego na wylot rakietą owych Skaarjów :)
c) Heretic i Hexen - czemu zaliczyłem te 2 tytuły do jednej kategorii? Gdyż wywodzą się z tej samej sagi i są powiązane fabularnie. Najlepsze przygodówkowe FPSy w klimatach fantasy, w jakie w życiu grałem. Lokacje i niespotykani dotąd przeciwnicy i bronie wryły mi się w pamięć razem z dobrymi wspomnieniami o grze i raczej nie mają zamiaru wyjść.
d)Chaos Legion - bardzo fajny slasher od Capcomu, z pozoru klon słynnego Devil May Cry (także od Capcomu), lecz z innym klimatem, przypominającym bardziej gry z serii Castlevania.
e) Serious Sam - większej młócki to ty chyba w żadnej grze akcji nie znajdziesz. Walka ty, shotgun vs 5000 przeciwników - wrażenie nie do opisania.

A jakie są wasze ulubione gry akcji?
 
odniosę się od pkt e
nie ma lepszej gry żeby się wyżyć xdd
co prawda nie wiem jak to jest, że kiedyś razem z Kacperusem przeszliśmy sa kilka razy xd a pare miesięcy temu jak chciałam zagrać jeszcze raz....
po pierwsze prawie umarłam na zawał jak usłyszałam tego zakichanego kamikadze bez głowy xd z bombami w dłoniach xd
i przez te CoDy, minecrafty i inne duperele skill mi się zmniejszył bo coś mi nie szło xd

pkt b) też dobrze wspominam :d graliśmy w to w gimnazjum na kółku informatycznym xdd nie było fejsa, demotów czy kwejka to się grałoooo :d moja ulubiona mapa.. hmm nie dam sobie głowy uciąć ale chyba się nazywała ''face''. Zawieszona w kosmosie i biegało się między dwiema wieżyczkami :d

a czego mi tutaj nie wymieniłeś :d Max Payne :p to w sumie jest TPS ale akcji chyba też :d też kilka razy przeszliśmy :d
 
Nie wymieniłem Max Payne, bo jakoś nigdy nie mogłem sie przemóc i tego przejść. Było horrendalnie trudne, a jak w to grałem miałem jeszcze małego skilla w graniu.
 
U mnie na 1 miejscu będzie Max Pejn <3 Według mnie lepsza częścią jest 1 odsłona przygód jakże to utalentowanego policjanta czy tam detektywa ;d
Najbardziej urzekła mnie chyba fabula...nie dodając już nic o slow motion bo to już zupełny hicior ;D Tez bardzo mi się podobało jak fabula została przedstawiona, czyli te komiksowe opowieści itp.
No i według mnie najlepsza misja z 1 częścią jest ta w której idziemy we śnie po bardzo ale to bardzo cieniutkiej nitce, dookoła wszędzie krew i ciemność, z tego co dobrze pamiętam to tam się szukało dziewczynki malej której głos Cie prowadził po tej nitce xD
 
Nie grałem w żadną z wymienionych powyżej gier :) Jeśli chodzi o moje ulubione to lubuję się w grach typu horror oraz przygodowych FPSów. Polecam wam całą serię "FEAR" i na tym pozostanę :) Już nawet pierwsza część tej "starej" gry jest na wysokim poziomie fabularnym, graficznym jak i dopracowana pod względem technicznym.
 
O Medal Of Honor Allied Assault nikt nie wspomniał :D Ile tam było fun'u a ile skryptów...
 
hiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitman!

ew. online Q3 - OSP, CLAN ARENA, INSTAGIB,
albo ten kanter strajk,
 
Vane napisał:
Polecam wam całą serię "FEAR" i na tym pozostanę :)

Moim zdaniem FEAR dziwne troche ale calkiem ok...

Polecam jeszcze :
1) seria Grand Theft Auto
2) seria Call of Duty
3) Max Payne
4) Uncharted (niestety, ukazuje sie tylko na PS)
5) I oczywiscie stare dobre Splinter Cell (czy jakos tak to sie pisze ^^)
 
U mnie będzie raczej jak i u Bujnego
1.Seria GTA
2.Seria Call of Duty(najbardziej do gustu przydało seria MW)
3.Medal of Honor
4.Wiedźmin, Wiedźmin 2
 
Nie będę ruszał tych, które już wymieniliście.

Z innej beczki: Tiny Troopers.
Gierka o byciu animowanymi komandosami. Świetnie się bawiłem, mimo niskiej ceny za grę ;)

No i w sumie to sportowa, ale dużo w niej akcji. Podobna do SplitSecond.

Battle Metal: Jesteśmy policjantem który musi zaprowadzić porządek na ulicy. Jest akcja, jest szał, są wybuchy, miazga.
 
Jak dla mnie najlepsza gra w jaką grałem dotychczas to Far Cry 3, no ale jest 4 i zobaczymy jak to wszystko wyjdzie na razie widzę sporo podobieństw do 3 ale cóż to dopiero początek. Druga dobra gra która bardzo mi się podobała to COD- Ghost i typowo Tomb Raider to najnowsze ;) Ale to tylko część bardzo mała. Napisałem tylko gry które wywarły na mnie największe wrażenie.
 
Dla mnie najlepsza gra akcji to również GTA. Najbardziej lubię tą wersje Gta vice city. Bardzo mi się to podobało bo było trochę jakby powiązań ze Scarface ten wielki dom. Drugą moją ulubioną grą akcji bo chyba również to akcji to jest Max Payne bardzo klimatyczna.

Nasz wspólny blog - http://prostozwybiegu.blog.pl/. Zerknij.
 
Też bardzo lubię grę z serii GTA. W każdy wolny weekend w nią sobie grałem jak zapraszałem znajomych do siebie i przechodziliśmy misję każdy po jednej. Moja ulubiona seria jednak jest to GTA San Andreas. Do dzisiaj wspominam te czasy kiedy razem sobie ciupaliśmy.

Nie możesz przegapić nowego posta, zapraszam na http://sprzetsherlocka.tumblr.com/.
 
Moją taką ulubioną grą akcji jest Scarface - człowiek z blizną. Bardzo dobra grafika i ciekawie twórcy gry to zrobili, że tutaj Tony Montana nie ginie a można nim jeszcze uciekać i zobaczyć jak to będzie dalej. Bardzo ciekawy pomysł na tą grę, która zapewne miała duża grywalność.

Mój autorski blog - http://zakupowswiat.yolasite.com/. Czekam na opinie.
 
Dla mnie zdecydowanie Far Cry 3 i Crysis wszystkie częsci. Pamiętam jak dostałem te dwa tytuły w swoje łapki to nie mogłem się od nich oderwać :) zawsze po zakończeniu grania w te tytuły czuję niedosyt i mam nadzieję, że niedługo wyjdą nowe części. Oprócz tego polecam Wiedzmina - solidna gra.
 
Back
Do góry