Zakładka „Społeczność” Battlenet

Zakładka „Społeczność” Battlenet
Spis treści:

Nowa zakładka „Społeczność” oraz usprawnienia z zakresu komunikacji wprowadzają do Blizzard Battle.net® profile społecznościowe, awatary, grupy, możliwość przekazywania innym graczom podarunków, a także wiele innych elementów.

Zakładka „Społeczność”
Nowa zakładka Społeczność to centrum zarządzania wszystkimi interakcjami społecznościowymi graczy – od czatów jeden na jednego ze znajomymi po nowe grupy Blizzard.
Funkcja czatu działa teraz nawet, gdy gracze znajdują się poza siecią. Można zatem wysyłać wiadomości niedostępnym znajomym, którzy będą je mogli odebrać, kiedy uruchomią aplikację. Można również przeglądać historię czatu, aby podjąć przerwaną dyskusję tam, gdzie się ją wcześniej zakończyło.
Opisane powyżej funkcje czatu zostały zaprojektowane z myślą o płynnej integracji z opublikowaną niedawno aplikacją mobilną Blizzard Battle.net, która umożliwia graczom czatowanie wszędzie, gdzie tylko zapragną. Aplikację można pobrać na urządzenia z iOS oraz systemem Android, aby pozostawać w kontakcie ze znajomymi przez cały czas.

Grupy Blizzard
Grupy Blizzard to nowy sposób na pozostawanie w kontakcie ze znajomymi oraz innymi grupami graczy dzielących wspólne zainteresowania bez względu na to, czy w grę wchodzi przygotowanie do rajdu, wspólne kibicowanie ulubionym drużynom e-sportowym lub prowadzenie ożywionych dyskusji na temat nowego komiksu czy krótkiego filmu animowanego.
Każda grupa posiada wiele kanałów czatu tekstowego i głosowego. Administratorzy posiadają szeroką gamę narzędzi, dzięki którym mogą zarządzać członkostwem w grupach, wysyłać odnośniki z zaproszeniami itp. Kiedy gracz musi opuścić sieć, może później z łatwością nadrobić wszelkie zaległości i zapoznać się z przegapionymi rozmowami.
Aby zacząć poznawać te funkcje, wystarczy przejść do nowej zakładki „Społeczność”!

Prezenty dla graczy
Zbliżają się urodziny któregoś z waszych znajomych? A może chcecie podziękować za wspaniałą grę? Dzięki możliwości bezpośredniego przesyłania prezentów między graczami możecie kupować i przesyłać cyfrowe podarunki.
Aby przesłać prezent, należy przejść do zakładki „Sklep” i wybrać jeden z przedmiotów dostępnych jako prezenty (np. pakiety kart z Hearthstone lub skrzynki z łupami z Overwatch). Następnie należy nacisnąć przycisk „Prezenty” i wybrać odbiorcę lub BattleTag z rozwijanego menu podczas procesu zakupu.
Kiedy otrzymacie prezent, podświetli się prawa górna część okna aplikacji, aby zasygnalizować element oczekujący na odebranie (można również wybrać opcję „Pokaż prezenty” z rozwijanego menu pod własnym BattleTagiem). Należy kliknąć przycisk odbioru lub przejść na stronę internetową podarunków w aplikacji mobilnej, aby dodać prezent do kolekcji w docelowej grze.

Profile i awatary
Teraz gracze mogą spersonalizować wygląd swojego profilu i wybrać dla siebie awatara, aby zaprezentować się społeczności fanów Blizzarda!
Profil umożliwia m.in. wybór awatara, dzielenie się przemyśleniami w sekcji informacji o sobie oraz zamieszczanie odnośników do swoich stron w mediach społecznościowych. Możecie również zaprezentować światu, w jakie gry ostatnio grywacie, a także zdecydować, czy ustawić swój profil jako publiczny, tak aby potencjalni znajomi mogli się dowiedzieć o was czegoś więcej.
Awatar to wasza wizytówka na czatach, w grupach i wszystkich aspektach społecznościowych Blizzarda. Możecie wybierać spośród ponad stu różnych bohaterów, czarnych charakterów i innych legendarnych postaci ze wszystkich uniwersów Blizzarda (i nie tylko).
Możecie personalizować swój profil za pomocą przycisku „Pokaż profil” w menu rozwijanym dostępnym na liście znajomych lub po kliknięciu nagłówka aplikacji.

Status „niewidoczny”
Status „niewidoczny” sprawia, że możecie utrzymać połączenie z aplikacją Blizzard Battle.net, a jednocześnie wyświetlać się ze statusem „niedostępny” dla swoich znajomych. Oznacza to, że możecie uruchomić aplikację i grać bez obaw o to, że ktoś będzie was rozpraszać.
Status „niewidoczny” sprawia, że u wszystkich użytkowników na waszej liście znajomych wyświetlacie się jako „niedostępni” zarówno w grach, jak i w aplikacji Battle.net. Działanie rozgrywki oraz innych funkcji (np. dobieranie graczy) pozostaje bez zmian, gdy ustawiony jest status „niewidoczny”. Przypominamy jednak, że po uruchomieniu World of Warcraft postać gracza będzie wyświetlana jako dostępna.
„Niewidoczny” gracz może nadal wysyłać i otrzymywać wiadomości w aplikacji, ale decyzja, czy zechce odpowiedzieć, będzie należała do niego.