Polak wśród uczestników Intel Extreme Masters PyeongChang

Polak wśród uczestników Intel Extreme Masters PyeongChang
Spis treści:

Już wkrótce cały świat będzie przyglądał się, jak czołowi gracze świata w StarCraft® II przybędą do Korei Południowej, aby wziąć udział w turnieju Intel Extreme Masters PyeongChang, który poprzedza tegoroczne zimowe Igrzyska Olimpijskie. Gracze reprezentujący regiony z całego świata będą rywalizować w kultowej grze strategicznej Blizzard Entertainment w czasie rzeczywistym o pulę nagród w wysokości 150 000 USD. Rozgrywki odbywać się będą od 5 do7 lutego i są pierwszym tego typu turniejem przed PyeongChang 2018.

Od grudnia 2017 r. zawodnicy z całego świata walczyli w eliminacjach internetowych, a 18 zawodników wywalczyło sobie miejsce w finale IEM PyeongChang. Wśród nich znalazł się polski gracz – Mikołaj „Elazer” Ogonowski.

Rozgrywki esportowe w PyeongChangu  w przededniu Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018 odbywają się w ramach rozszerzenia globalnego partnerstwa Intela z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim (MKOl). Intel jest gospodarzem turnieju Intel Extreme Masters w grę StarCraft II Blizzarda. Wszystkie rozgrywki zostaną rozegrane na komputerach wyposażonych w procesory Intel® Core i7, które gwarantują nieskrępowaną wydajność oraz niezapomniane emocje zarówno dla grających jak i widzów. Fani będą mogli śledzić przebieg konkursu  na platformach cyfrowych Olympic Channel oraz Twitch.