5 sposobów na zarabianie na graniu w gry wideo

5 sposobów na zarabianie na graniu w gry wideo
Spis treści:

Zarabianie na graniu w gry wydaje się być idealnym sposobem na życie dla wielu ludzi. Kto nie chciałby spędzać czasu przed komputerem lub PlayStation i czerpać z tego zyski? Sposobów na to jest kilka, jednak nie wszystkie polegają na samym graniu. Żeby zarobić spore pieniądze trzeba się trochę napracować.

1. Testuj gry

Nikt nie chce grać w gry z błędami, dlatego muszą one być przetestowane zanim zostaną dopuszczone do sprzedaży. Zajmuje to zwykle wiele godzin, dlatego producenci gier zatrudniają testerów. Można na tym zarobić niezłe pieniądze, jednak wymaga to dużego poświęcenia i czasu. Nie jest to raczej opcja dla pracujących na pełen etat, ponieważ trzeba być tutaj elastycznym. Aby otrzymać daną kwotę pieniędzy, należy wyrobić pewien limit znalezionych błędów. Trzeba również wywiązywać się z terminów, dlatego presja jest duża. Testowanie gier wymaga spostrzegawczości i całkowitego skupienia. Możliwe, że daną część gry będziesz musiał przejść kilkakrotnie, żeby upewnić się, że nie ma w niej błędów. Może to nie być takie przyjemne jak się wydaje, szczególnie, że nie zawsze będziesz grał w gry, które Cię interesują. Jest to jednak zdecydowanie ciekawa opcja zarobku.

2. Załóż kanał na YouTube

Wielu ludzi uwielbia oglądać, jak ktoś inny gra. Zwykle robią to, żeby sprawdzić czy dana gra jest warta kupna, jak przejść trudniejszy fragment lub zwyczajnie dla rozrywki. Ważne jest, aby komentarz w filmikach był ciekawy i zabawny, żeby widzowie nie znudzili się w trakcie oglądania. Na YouTube’ie mnóstwo jest graczy, którzy odnoszą sukces i którymi można się inspirować. Dodatkowo, żeby zarobić pieniądze szybciej, możesz skorzystać z Google AdSense. Kiedy się zarejestrujesz, przed Twoimi filmikami umieszczane będą reklamy. Jeśli ktoś w nie kliknie, otrzymasz za to pieniądze. Pamiętaj jednak, że z reklamami trzeba być ostrożnym, gdyż mogą one denerwować i zniechęcać widzów.

3. Rób streamy z tego, jak grasz

To kolejny pomysł na to, żeby wykorzystać to, że ludzie lubią oglądać, jak ktoś gra. Wielu woli filmy na żywo, bo wtedy może porozmawiać z właścicielem kanału, jak również z innymi widzami poprzez czat. Wymieniają się oni w ten sposób spostrzeżeniami, radami i wrażeniami. Najpopularniejszym serwisem do transmisji na żywo jest Twitch, ale niektórzy wolą YouTube’a. Pamiętaj, że większość ludzi nie przychodzi na Twój kanał tylko po to, żeby popatrzeć jak grasz, ale głównie, żeby porozmawiać z Tobą i posłuchać Twojego komentarza. Staraj się odpowiadać na komentarze widzów jak najczęściej, żeby pokazać, że interesuje Cię to, co mają do powiedzenia i że ich zauważasz. Spora liczba streamerów przyciąga również widzów darmowymi grami za konkretną ilość subskrypcji, np. tysięczny subskrybent otrzymuje nagrodę. Pamiętaj jednak, że aby zdobyć popularność i zarobić na streamowaniu potrzeba sporo czasu i cierpliwości. Niektórzy potrzebują na to kilku miesięcy, a inni kilku lat. Jest wiele stron, na których możesz przeczytać porady na ten temat, np. www.zarobkowyninja.pl.

4. Weź udział w turniejach

E-sport stał się bardzo popularną dziedziną w ostatnich latach. Czołowi gracze zarabiają na tym spore sumy pieniędzy, jednak aby dotrzeć tak wysoko trzeba być naprawdę dobrym graczem w określoną grę. Musisz dużo trenować, jeśli chcesz coś na tym zarobić, a najpopularniejsze gry na turniejach to m.in. Dota 2, League of Legends i Counter Strike. Na początku warto znaleźć jakieś małe turnieje w najbliższej miejscowości. Nagrody w nich nie będą ogromne, ale zdobędziesz doświadczenie i zobaczysz, jak to wszystko wygląda. Z czasem może udać Ci się zakwalifikować do większych zawodów lub możesz zostać zauważony przez jakąś drużynę.

5. Stwórz bloga o grach

Blogi o grach są chętnie czytane przez graczy, jednak jest ich dość sporo, dlatego Twój blog musi się wyróżniać, jeśli chcesz zyskać wiernych czytelników. Pomyśl, co możesz zrobić w tym celu. Może strona na temat konkretnej gry byłaby dobrym pomysłem? Porady, jak ją najlepiej przejść, wskazówki o ukrytych lokacjach lub misjach albo jak rozwinąć swoją postać z pewnością zaciekawiłyby czytelników. Możesz również pisać o konkretnym typie gier lub o starych grach.

Żeby zacząć zarabiać na blogu będziesz musiał umieszczać na nim reklamy. Im więcej osób w nie kliknie tym więcej pieniędzy dostaniesz. Pamiętaj jednak, by były one dopasowane do Twoich czytelników, inaczej nikt się nimi nie zainteresuje.

Z czasem, gdy Twoja strona się rozwinie, możesz pisać do producentów gier i proponować im zrecenzowanie ich gry. Zarobisz na tym jeszcze więcej, a możliwe też, że dostaniesz darmowy egzemplarz gry.

Matti

Fan gier komputerowych od lat 90'. Stary dziad Internetu.